Francúzske trio ovládlo obrovský slalom v Sankt Moritzi

Víťazný Thomas Fanara bude mať v apríli 25 rokov a jeho premiére na najvyššom stupni v pretekoch SP predchádzalo desať pódiových umiestnení za ostatných 6 rokov.SANKT MORITZ 19. marca (WebNoviny.sk) – Výlučne francúzske stupne víťazov priniesol záverečný obrovský slalom sezóny Svetového pohára alpských lyžiarov vo švajčiarskom Sankt Moritzi. Z prvého víťazstva v kariére v pretekoch SP sa teší Thomas Fanara, ktorý úspešne zaútočil na celkový triumf zo 4. miesta po prvom kole.

Len o 2 stotinky sekundy v súčte oboch jázd zaostal jeho krajan Alexis Pinturault, ktorý v tejto sezóne ovládol dovedna štyri podujatia SP v tejto najtechnickejšej disciplíne. Tretí skončil Mathieu Faivre (+0,14), ktorý po prvom kole ešte viedol.

Už istý držiteľ malého glóbusu za celkový sezónny triumf v obrovskom slalome Rakúšan Marcel Hirscher skončil v sezónnej derniére piaty. Celkovo zvíťazil s náskokom 76 bodov pred Pinturaultom. Hirscher je aj celkovým víťazom Svetového pohára, veľký glóbus získal piatykrát v rade. Slovensko nemalo na finálovom podujatí v obrovskom slalome zastúpenie. Adam Žampa skončil na konečnom 41. mieste.

Víťazný Fanara bude mať v apríli 25 rokov a jeho premiére na najvyššom stupni v pretekoch SP predchádzalo desať pódiových umiestnení za ostatných 6 rokov, všetky výlučne v obrovskom slalome. „Nemám slová. Veľmi dlho som čakal na tento víťazný pocit. Viackrát som bol blízko, ale vyšlo to až dnes. Bolo to však veľmi tesné, skôr som uvažoval nad tretím miestom. Slovko ďakujem patrí celému môjmu tímu. V každom tréningu ideme nadplno a toto je krásna odmena,“ uviedol Thomas Fanara aj na webe laola1.at.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2015/2016 – Sankt Moritz (Švaj.) – výsledky:

Obrovský slalom mužov (1. + 2. kolo): 1. Thomas Fanara 2:14,92 min, 2. Alexis Pinturault +0,02, 3. Mathieu Faivre (všetci Fr.) +0,14, 4. Philipp Schörghofer (Rak.) +0,76, 5. Marcel Hirscher (Rak.) +0,92, 6. Marcus Sandell (Fín.) +0,93.

Konečné poradie v hodnotení obrovského slalomu (po 11 pretekoch): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 766 bodov – malý glóbus, 2. Alexis Pinturault (Fr.) 690, 3. Henrik Kristoffersen (Nór.) 487, 4. Mathieu Faivre (Fr.) 423, 5. Victor Muffat-Jeandet (Fr.) 405, 6. Thomas Fanara (Fr.) 374,… 41. Adam Žampa (SR) 24.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. marca 2016

Odporúčané články