Foto: Cyklón Enawo vyhnal z domovov vyše tisícky ľudí

ANTANANARIVO 10. marca (WebNoviny.sk) – Tropická búrka Enawo pripravila Madagaskare o život na najmenej päť ľudí a z domovov vyhnala viac ako 10 000 obyvateľov. Enawo ešte ako cyklón zasiahol severnú časť Madagaskaru, pričom k metropole Antananarivo sa dostal v stredu.

Na severe a východe Madagaskaru prišlo o život dovedna päť ľudí a zranilo sa ďalších sedem, uviedlo v stredu večer tamojšie stredisko pre zvládanie katastrof. Len v samotnom Antananarive museli úrady evakuovať zo zaplavených oblastí vyše 700 ľudí.

Odporúčame:
Video: Tragédia v Taliansku, na diaľnicu sa zrútil nadjazd

Enawo sprevádzal vietor s rýchlosťou 230 kilometrov za hodinu, ktorý o deň neskôr zoslabol na 90 km/h. Samotný cyklón zároveň preklasifikovali na miernu tropickú búrku. Škody spôsobené búrkou ešte znásobili problémy tejto chudobnej africkej krajiny, ktorej viaceré oblasti kvôli predošlému obdobiu sucha aktuálne zápasia s nedostatkom potravín.

Cyklóny a tropické búrky zasahujú ostrov Madagaskar pomerne často, pričom v roku 2012 si tam cyklón Giovanna spoločne s búrkou Irina vyžiadal dovedna 112 životov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Cyklón Enawo vyhnal z domovov tisícky ľudí

 

Viac k témam: cyklón Enawo, Madagaskar, počasie
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Cyklón Enawo vyhnal z domovov vyše tisícky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

10. marca 2017

Odporúčané články