Fitch potvrdil ratingy nemeckej automobilky Volkswagen

Automobilka Volkswagen je podľa agentúry Fitch odolná voči vplyvom emisného škandálu.BRATISLAVA 2. júna (WebNoviny.sk) – Medzinárodná ratingová agentúra Fitch potvrdila nemeckej automobilke Volkswagen dlhodobý emisný rating (IDR) na stupni BBB+ a krátkodobý emisný rating na úrovni F2. Výhľad dlhodobého emisného ratingu je negatívny. Ratingy odzrkadľujú vplyvy emisného škandálu, ktorý vypukol v septembri 2015.

„Ziskovosť Volkswagenu v roku 2015 významne klesla v dôsledku zaúčtovania rezervy v sume 16,2 mld. eur na pokrytie rizík vyplývajúcich z emisnej krízy a očakávame, že voľný tok hotovosti bude významne ovplyvnený prinajmenšom do roku 2018,“ uviedla agentúra.

Ratig však zároveň odzrkadľuje odolnosť skupiny voči tejto kríze a to, že v uplynulých týždňoch sa ujasnil rozsah nákladov tohto škandálu.

„Určitá neistota zostáva, pokiaľ ide o celkový objem a časový rámec odlevu hotovosti, ale sme presvedčení, že najnovšie odhady zostávajú zvládnuteľné,“ konštatoval Fitch.

Agentúra dodala, že hodnotenie úverovej spoľahlivosti automobilky podporuje jedinečné produktové portfólio firmy v segmentoch osobných a nákladných vozidiel. Ratingy podľa nej odzrkadľujú aj širokú diverzifikáciu Volkswagenu, vedúce podiely na trhoch a bezkonkurenčný potenciál v oblasti znižovania nákladov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júna 2016

Odporúčané články