Ficove výstupy voči sestrám sú podľa SDKÚ neférové

Argumentácia predsedu vlády Roberta Fica o 55 miliónoch eur pre zdravotné sestry je podľa experta na zdravotníctvo SDKÚ-DS Valeriána Potičného scestná.BRATISLAVA 8. februára (WebNoviny.sk) – Výstupy premiéra SR Roberta Fica voči zdravotným sestrám považuje strana SDKÚ-DS za zavádzajúce a neférové. „Slovenské zdravotníctvo opúšťajú zdravotnícki pracovníci, pretože sa im viac oplatí ostať na podpore ako ťahať dvadsaťštvorky za neadekvátny plat, alebo idú pracovať rovno do zahraničia,“ uviedla strana v stanovisku. Podľa experta na zdravotníctvo SDKÚ-DS Valeriána Potičného argumentácia o 55 miliónoch eur pre zdravotné sestry je scestná.

Kauza „masér“:

Ďalší škandál: VšZP platí masérovi ročný plat 250 sestier

Masér Kostka má denný zisk 5000 eur, tvrdí Beblavý

Fico sa od kliniky Kostka dištancuje, špeciálny kód odobrali

„Daná suma sa použije na platy pre všetkých zdravotníkov. Sú tam zahrnutí aj sanitári, zubní technici, fyzioterapeuti a ďalšie povolania. Zákon upravuje platy takmer 38 tisíc zdravotným pracovníkom, kde sestry, ktorých sa zákon týka, sú v počte približne 13 tisíc,“ vysvetlil Potičný. Predseda vlády SR Robert Fico používa pri zdravotných sestrách informáciu, že na ich platy pôjde 55 miliónov eur, akoby celá suma išla iba na platy sestričiek. Túto informáciu považuje SDKÚ-DS za evidentné a účelové zavádzanie verejnosti.

SDKÚ-DS podporuje sestry v ich aktivitách za zvýšenie mzdy. „Problémom nie sú len teraz odchádzajúce sestry. Celé zdravotníctvo stratilo svojimi kauzami kredit a blíži sa deň, keď jedna – dve sestry na oddelení budú štandard. Vidíme, že drvivá väčšina vyštudovaných sestričiek a zdravotníckych pracovníkov, odchádza s čerstvým maturitným vysvedčením či diplomom rovno do Rakúska, Nemecka alebo aspoň do Čiech,“ uzavrel Potičný.

Odporúčame:

Väčšina Slovákov viní za zlý stav zdravotníctva všetky vlády

Sestry sa chcú vrátiť do nemocníc, toto je ich podmienka

Najlepší program v zdravotníctve má podľa HPI Most-Híd a SaS

Odbory žiadajú premiéra Fica, aby prijal zdravotné sestry

Sestry môžu s nemocnicami rokovať o individuálnych zmluvách

Fico odmietol kompromisný návrh sestier, prijali jeho ponuku

Opozícia chce prebrať kauzy, má podpisy na zvolanie schôdze

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. februára 2016

Odporúčané články