Fico sa stretol s hlavným vyjednávačom EÚ pre brexit, hovorili o Slovákoch vo Veľkej Británii

357074_img_9163 640x420.jpg

BRATISLAVA 31. októbra (WebNoviny.sk) – Predseda vlády SR Robert Fico v utorok rokoval s hlavným vyjednávačom EÚ pre brexit Michelom Barnierom.

Odporúčame:
Premiér Fico sľúbil aktivistom pravidelnú komunikáciu a milióny eur na diaľnicu D1 a D3

Ako agentúru SITA informoval Tlačový odbor Úradu vlády SR, krátke stretnutie sa namiesto pôvodne avizovaného Úradu vlády SR uskutočnilo na pôde ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí v Palugyayovom paláci z dôvodu náhlej zmeny pracovného programu premiéra.

Témou diskusie Fica a Barniera bolo predovšetkým postavenie Slovákov v Británii, a to najmä v súvislosti s odchodom Spojeného kráľovstva z EÚ.

Odporúčame:
Minister pre brexit si vyrobil poriadne faux pas, o Československu sa vyjadril ako o súčasnom štáte

Premiér opätovne zdôraznil, že pre Slovensko je kľúčové, aby jeho občania, ktorí v súčasnosti pracujú a žijú v Spojenom kráľovstve, mali zachované rovnaké postavenie a práva, ako je to v prípade britských občanov,“ informuje Úrad vlády SR.

Predseda vlády zároveň vyjadril presvedčenie, že konečná dohoda o vystúpení Spojeného kráľovstva bude viesť k vyváženým vzťahom a v žiadnom prípade nesmie mať za následok horšie postavenie a podmienky pre občanov EÚ vo vzťahu k Británii.

Viac k témam: brexit, Michel Barnier, Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico sa stretol s hlavným vyjednávačom EÚ pre brexit, hovorili o Slovákoch vo Veľkej Británii © SITA Všetky práva vyhradené.

31. októbra 2017

Odporúčané články