Fico podľa hnutia Slovensko napľul občanom do tváre, jeho konanie voči médiám páchne obdobím spred novembra 1989

514561_65400933a91d8997408012 676x451.jpg

20.11.2023 (SITA.sk) – Hnutie Slovensko (predtým OĽaNO a priatelia) považuje konanie predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) prerušiť akúkoľvek komunikáciu s vybranými médiami za neprípustné a nehodné premiéra.

Podľa hnutia je to neúctivé voči divákov i čitateľom týchto médií. Týmto krokom ich Fico „odrezal“ od aktuálnych informácií z priestorov Úradu vlády SR.

Právo na prístup k informáciám

„Po tom, čo sme oslávili už 34. výročie Dňa boja za slobodu a demokraciu je toto pľuvanec predsedu vlády do tváre všetkým občanom, ktorí majú právo na slobodný prístup k informáciám,“ uviedlo hnutie Slovensko na sociálnej sieti.

Poslanec Rastislav Krátky (Slovensko) tvrdí, že Ficove kroky „páchnu“ obdobím spred novembra 1989. „Odsudzujeme ich a sme presvedčení, že nepatria do výbavy žiadneho štátneho predstaviteľa a už vôbec nie premiéra,“ uviedol Kráky.

Predseda vlády Fico prerušuje akúkoľvek komunikáciu s TV Markíza, Denníkom N, Sme a portálom Aktuality. Prerušenie komunikácie potrvá dovtedy, dokým si tieto médiá „nezačnú plniť zákonnú povinnosť“.

Nepriateľské politické postoje

Fico tvrdí, že od vzniku jeho vlády si spomínané médiá neplnia povinnosť pravdivo, všestranne a včas informovať verejnosť o činnosti orgánov verejnej moci.

„Sú to médiá, ktoré otvorene prejavujú nepriateľské politické postoje založené predovšetkým na zverejňovaní nepravdivých, neúplných informácií alebo na zamlčiavaní informácií,“ uviedol premiér.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Médiá, Novinári, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Fico podľa hnutia Slovensko napľul občanom do tváre, jeho konanie voči médiám páchne obdobím spred novembra 1989 © SITA Všetky práva vyhradené.

20. novembra 2023

Odporúčané články