Fico by mal priniesť skompletizované programové vyhlásenie

Nová koaličná vláda bude riešiť ďalšie personálne zmeny.
BRATISLAVA 13. apríla (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico by už mal mať skompletizované programové vyhlásenie vlády a mal by ho predložiť na dnešné rokovanie kabinetu. Zaväzuje ho k tomu uznesenie, ktoré schválil kabinet pred dvoma týždňami. Návrhy do programového vyhlásenia vlády za svoje rezorty odovzdali Ficovi jednotliví ministri minulý týždeň. Bližšie ich ale nechceli zatiaľ predstavovať.

Ako vysvetlil minulý týždeň podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák, išlo o návrhy a k nim koaliční partneri môžu predložiť pripomienky.
„Potrebujeme mať čas upraviť ich do podoby, ktorá bude mať všeobecnú podporu v koalícii aj v parlamente,“ dodal. Hlavným východiskom pre spracovanie programového vyhlásenia sú programové priority novej vládnej koalície na roky 2016 až 2020, ktoré sú rozdelené do jedenástich oblastí. Po schválení vládou kabinet s programovým vyhlásením predstúpi pred parlament a bude žiadať poslancov o dôveru.

Nová koaličná vláda sa bude zaoberať aj viacerými personálnymi otázkami. Do funkcie splnomocnenca vlády pre národnostné menšiny menuje Lászlóa Bukovszkeho. Novým splnomocnencom pre podporu najmenej rozvinutých okresov sa stane podľa predloženého návrhu exposlanec KDH Anton Marcinčin. Kabinet rozhodne aj o dvoch nových štátnych tajomníkoch rezortu zdravotníctva – mali by sa nimi stať Andrea Kalavská a Stanislav Špánik. Novou štátnou tajomníčkou rezortu financií by mala byť Dana Meager.

Kabinet odsúhlasí aj štvrtkovú oficiálni návštevu premiéra Roberta Fica a jeho delegácie v Českej republike. Prvá bilaterálna návšteva novovymenovanej slovenskej vlády práve v Prahe je potvrdením nadštandardných slovensko-českých vzťahov. Počas oficiálnej návštevy sa uskutoční stretnutie s českým partnerom Bohuslavom Sobotkom, plenárne rokovanie delegácií, ako aj zdvorilostné prijatie u prezidenta Miloša Zemana.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. apríla 2016

Odporúčané články