Fenomenálna nórska bežkyňa Marit Björgenová sa stala mamou

Marit Björgenová je najdekorovanejšia bežkyňa na lyžiach v histórii. Zdobí ju 6 zlatých olympijských medailí a 14 najcennejších kovov z majstrovstiev sveta. V zbierke má aj štyri veľké glóbusy za celkový triumf vo Svetovom pohári.OSLO 26. decembra (WebNoviny.sk) – Fenomenálna nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová k všetkým doterajším titulom pridala počas Vianoc ten najcennejší – stala sa mamou.

Tridsaťpäťročná Björgenová porodila na druhý sviatok vianočný synčeka, ktorého otcom je jej dlhoročný partner, dvojnásobný olympijský víťaz v severskej kombinácii Fred Börre Lundberg. „Marit aj nášmu prvorodeného synovi sa vodí dobre,“ cituje 46-ročného Lundberga, ktorý nechýbal pri pôrode, server nettavisen.no. „On je náš najkrajší darček. Sme hrdí ľudia,“ povedala Björgenová. „Prežívame spolu s rodičmi deň radosti,“ uviedol reprezentačný tréner Nórska Egil Kristiansen.

Björgenová je najdekorovanejšia bežkyňa na lyžiach v histórii. Zdobí ju 6 zlatých olympijských medailí a 14 najcennejších kovov z majstrovstiev sveta. V zbierke má aj štyri veľké glóbusy za celkový triumf vo Svetovom pohári. Po skvelej lanskej sezóne, keď na MS vo Falune získala dve zlaté a jednu striebornú medailu a zavŕšila ju ziskom všetkých troch krištáľových glóbusov vo SP, Björgenová oznámila svoje tehotenstvo a zároveň prerušenie kariéry. Do kolotoča SP by sa chcela vrátiť v sezóne 2016/2017. Podľa denníka VG by prvé súťaže mohla absolvovať už vo februári alebo marci 2016, ale na nižšej kvalitatívnej úrovni v Nórsku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. decembra 2015

Odporúčané články