Favorizované Košice zdolali Martin, Nitra porazila Žilinu

V tretej dvadsaťminútovke najprv Košičanom dvojgólový náskok prinavrátil Tomáš Hričina a v poslednej minúte konečný výsledok stanovil Martinčan Michal Murček. KOŠICE 12. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti majstrovského HC Košice po piatkovom triumfe 4:1 nad hráčmi MHC Martin zvíťazili aj v sobotňajšom druhom stretnutí štvrťfinále Slovnaft play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016. Domáci však tentoraz v metropole východu uspeli tesnejšie 3:2.

Zverenci českého trénera Rostislava Čadu viedli po prvej tretine 2:0 zásahmi Petra Boltuna a Gabriela Spilára v presilovej hre. V prostrednom dejstve hostia z Turca znížili zásluhou Filipa Nemčeka. V tretej dvadsaťminútovke najprv Košičanom dvojgólový náskok prinavrátil Tomáš Hričina a v poslednej minúte konečný výsledok stanovil Martinčan Michal Murček. „Oceliari“ sú na polceste do semifinále vyraďovacej časti, séria hraná na štyri víťazstvá sa teraz na dva zápasy presťahuje do Martina.

Hokej – Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 – štvrťfinále – druhý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) – sobota:

HC Košice – MHC Martin 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) – stav série: 2:0
Góly: 6. Boltun (Hričina), 16. Spilar (P. Bartoš, Deyl), 50. Hričina (Deyl) – 23. F. Nemček (Murček, J. Dlouhý), 60. Murček (Jass)
Vylúčeni: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, T. Orolin – Kacej, Stanzel, 4096 divákov

Zostavy:
Košice: Halász – Deyl, M. Dudáš, E. Šedivý, Cebák, P. Mikuš, Jankovič, Matúš Chovan, Macejko – P. Bartoš, R. Jenčík, Spilar – Hrnka, Suja, Bicek – Tibor Varga, Češík, Šoltés – Boltun, Milý, Hričina
Martin: Dzubina – Rusina, J. Tabaček, Trávniček, Jáchym, M. Dvořák, J. Dlouhý, Tomáš Varga, Vyskoč – Cipulis, Galamboš, Surovka – R. Varga, Sprukts, Dírer – Kabáč, Murček, F. Nemček – Poliaček, Uhrík, Jass

Hokejisti HK Nitra po piatkovom tesnom triumfe nad MsHK DOXXbert Žilina 4:3 po predĺžení potvrdili úlohu favorita a zvíťazili aj v sobotňajšom druhom stretnutí štvrťfinále Slovnaft play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016. Domáci hráči tentoraz nepotrebovali „nadstavbu“, uspeli v riadnom hracom čase – 2:0 a rovnaký stav je aj v sérii hranej na štyri víťazstvá.

Vedúci gól Nitry strelil v 13. min Kanaďan Judd Blackwater, „poistku“ pridal v 33. min skúsený Juraj Štefanka. „Vlci“ sa síce snažili skorigovať stav, ale brankár spod Zobora Vlastimil Lakosil zatiahol roletu a dosiahol shutout. Hráči Žiliny budú mať možnosť zdramatizovať štvrťfinále play-off v dvoch následných domácich dueloch.

HK Nitra – MsHK DOXXbet Žilina 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) – stav série: 2:0
Góly: 13. Blackwater (M. Slovák, Laliberté), 33. J. Štefanka (Milo, Kutálek)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Ježek (Žilina) osobný trest 10 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefík – J. Tvrdoň, Výleta, 2892 divákov

Zostavy:
Nitra: Lakosil – Ordzovenský, Milam, Mezei, Podhradský, Milo, Baker, E. Piačka, P. König – Blackwater, M. Slovák, Laliberté – Kutálek, Beca, H. Ručkay – Stloukal, J. Štefanka, Macík – Bajtek, Bene, Pupák
Žilina: T. Tomek – M. Zaťko, D. Brejčák, Kurali, Ťavoda, Makovský, M. Leško, E. Švec, Mendrej – Š. Novotný, Róbert Huna, Konečný – Stupka, V. Škoda, L. Handlovský – Drevenák, Ježek, Valášek – Ondruš, Dominik Rehák, Rogoň

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.