Fantastický Kovalík získal piaty titul vo dvojhre na challengerovom turnaji

24.11.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský tenista Jozef Kovalík sa stal víťazom challengerového turnaja v portugalskej Maii neďaleko Porta. V nedeľňajšom finále podujatia hranom na antuke v hale zdolal nenasadeného Francúza Constanta Lestienna 6:0, 6:4. Dvadsaťsedemročný pravák na kurte od začiatku stretnutia dominoval.

Nestratil ani jeden set

V úvodnom sete síce doprial súperovi tri brejkbaly, ale podržal si servis a naopak trikrát uspel na returne. Druhé dejstvo prinieslo vyrovnanejší priebeh. Kovalík sa v ňom síce ujal vedenia 4:1, no prišiel o jeden brejk a duel ukončil až v desiatej hre.

Slovenský reprezentant nestratil v Portugalsku ani jeden set. Postupne vyradil Rusa Pavla Kotova, Maďara Attilu Balázsa, Taliana Paola Lorenziho aj krajana Andreja Martina a vo finále potvrdil papierové predpoklady proti Lestiennovi.

Nadviazal na úspech z Poľska

Kovalík si pripísal piate turnajové prvenstvo na challengerovom okruhu a druhé v aktuálnej sezóne, keď nadviazal na úspech z poľského Štetína.

Vďaka celkovému triumfu v Maii sa bratislavský rodák posunie v rebríčku na pozíciu slovenskej trojky tesne pred Martina Kližana a mal by figurovať okolo 140. miesta. Pred ním budú z krajanov už iba Norbert Gombos a Andrej Martina, obaja mimo elitnej stovky.

ATP Challenger Tour Maia – dvojhra – finále

Jozef Kovalík (SR-10) – Constant Lestienne (Fr.) 6:0, 6:4

Viac k témam: ATP Challenger Tour
Zdroj: Webnoviny.sk – Fantastický Kovalík získal piaty titul vo dvojhre na challengerovom turnaji © SITA Všetky práva vyhradené.