Famózny Ronaldo má ďalší rekord v španielskej lige

Portugalský útočník Realu Madrid sa stal prvým hráčom v histórii Primera División, ktorý nastrieľal aspoň 30 gólov v šiestich za sebou nasledujúcich sezónach.
MADRID 10. apríla (WebNoviny.sk) – Portugalský útočník v službách španielskeho futbalového Realu Madrid Cristiano Ronaldo sa postaral o ďalší rekord najvyššej španielskej súťaže. Tridsaťjedenročný trojnásobný najlepší futbalista planéty sa stal prvým hráčom v histórii Primera División, ktorý nastrieľal aspoň 30 gólov v šiestich za sebou nasledujúcich sezónach. Rodák z ostrova Madeira dosiahol tento míľnik v sobotňajšom domácom zápase proti Eibaru (4:0), presadil sa v 19. min, keď upravil na priebežných 3:0.

Okrem toho asistoval na presné zásahy Lucasovi a Jesému. CR7 začal svoj útok na rekord v Španielsku v ročníku 2010/2011, súperových brankárov vtedy prekonal 40-krát. Potom v každej z ďalších štyroch sezón dal aspoň 31 gólov. Iba raz sa do streleckej listiny na Pyrenejskom polostrove zapísal menej ako v 30 prípadoch – v premiérovom ročníku 2009/2010 dal „len“ 26 gólov. Avšak, odohral vtedy 29 zápasov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. apríla 2016

Odporúčané články