Expremiér Matovič naďalej obhajuje ruskú vakcínu Sputnik, za jej neschválením vidí špinavú hru

460416_dsc08198 676x451.jpg

7.4.2021 (Webnoviny.sk) – Minister financií Igor Matovič vidí za neschválením ruskej vakcíny Sputnik V „špinavú hru“. „Sputnikom dnes už vo veľkom očkujú vo viac ako 50 krajinách sveta. Len na Slovensku si s ním naďalej niekto hrá svoju špinavú hru. Čo tam po ľuďoch, veď ide o geopolitiku! Vraj,“ napísal na sociálnej sieti bývalý premiér, počas ktorého vládnutia doviezlo Slovensko z Ruska zatiaľ 200-tisíc kusov vakcíny Sputnik V proti ochoreniu COVID-19.

Podľa ministra Matoviča robí niekto bližšie nekonkretizovaný, krok za krokom už šiesty týždeň všetko preto, aby úplne znemožnil použitie Sputnika V na Slovensku.

„Nestačila im exemplárna poprava Mareka Krajčiho ,za drzosť´ kúpiť ruskú vakcínu a ísť to oznámiť na košické letisko. Zobrali si aj ,moju hlavu´ a stále nekončia. Cynicky a chladnokrvne, bez ohľadu na zdravie a životy ľudí na Slovensku,“ uviedol Matovič, ktorý nateraz nechce prezradiť „aké svinstvá je niekto schopný pre dosiahnutie tohto špinavého cieľa páchať.“

„Zatiaľ budem mlčať, ako týždne doteraz a sústredím sa na podstatu – zabrániť tomu, aby sme o Sputnik definitívne prišli, čo je v tejto chvíli, bohužiaľ, najpravdepodobnejší scenár,“ dodal minister.

Viac k témam: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, Sputnik V
Zdroj: Webnoviny.sk – Expremiér Matovič naďalej obhajuje ruskú vakcínu Sputnik, za jej neschválením vidí špinavú hru © SITA Všetky práva vyhradené.

7. apríla 2021

Odporúčané články