Európska únia je vo vojne, tvrdí francúzsky premiér Valls

Krajiny Európskej únie budú musieť podľa Vallsa v nasledujúcich rokoch vo veľkom investovať do posilnenia svojich bezpečnostných systémov.

Brusel 23. marca (WebNoviny.sk) – Jedným z poučení pre Európu po ďalšom útoku na pôde Európskej únie je to, že blok 28 krajín musí mohutne zvýšiť svoje investície do protiteroristických opatrení, povedal dnes francúzsky premiér Manuel Valls.

Domnievam sa, že jednota je o to dôležitejšia, keď sme terčom útoku, toto nás spája ako Európanov, znova sme potvrdili svoju oddanosť európskemu projektu a chceme zaistiť, že Európa bude v budúcnosti silnejšia, ako je dnes,“ uviedol. Predseda francúzskej vlády sa tak vyjadril na spoločnej tlačovej konferencii s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom v Bruseli, píše stanica BBC.

VŠETKO O TERORISTICKOM ÚTOKU V BRUSELI

Máme proti sebe teroristickú organizáciu s jej útočnými silami, základňami, zdrojmi, pobočkami a bunkami, ktoré sa ukrývajú vo vnútri našej spoločnosti. Sme vo vojne. Vyhlásili nám vojnu. Naše odhodlanie musí byť absolútne,“ dodal.
Krajiny Európskej únie budú musieť v nasledujúcich rokoch vo veľkom investovať do posilnenia svojich bezpečnostných systémov,“ citovala Vallsa agentúra AP. Francúzsky premiér konkrétne spomenul potrebu ďalších zdrojov na financovanie „ľudskej sily, techniky – na vyrovnanie sa s druhom hrozieb, ktorým budeme musieť čeliť„.

Obrazom: Teroristický útok v Bruseli

Bruselom v utorok otriasli dve explózie na medzinárodnom letisku Zaventem a tretia v priestoroch stanice metra Maelbeek. Celkovo pripravili o život najmenej 34 ľudí vrátane troch samovražedných útočníkov a 270 ďalších zranili.
Paríž sa stal terčom teroristických útokov vlani v januári a v novembri, zahynulo pri nich viac než 140 civilistov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. marca 2016

Odporúčané články