Európska únia je pre Slovensko podľa Klusa dôležitým spojencom v boji proti koronavírusu

440445_ttny tajomnk martin klus na videokonferencii ministrov zahraninch vec lenskch ttov e_49730696103_o 676x451.jpg

23.9.2021 (Webnoviny.sk) – Európska únia (EÚ) bola a je pre Slovensko rozhodujúcim spojencom v boji proti koronavírusu a v súčasnosti je kľúčovým motorom globálneho zápasu, keď sprostredkúva stovky miliónov vakcín celému svetu. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS).

Viac o téme: Koronavírus

Klus tiež pripomenul, že silná a odolná EÚ s dôrazom na hodnoty demokracie a právneho štátu je jasným odkazom na smutné pandemické obdobie, ktoré sa viacerí aktéri snažia čoraz viac využiť na oslabenie základných hodnôt, na ktorých je EÚ postavená.

Štátny tajomník za dôležité považuje aj slová predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej zo správy o stave EÚ, ktorú predniesla minulý týždeň na pôde Európskeho parlamentu v Štrasburgu. Tá okrem súdržnosti členských štátov hovorila aj o vyhlásení roka 2022 za rok mládeže.

„Práve našich mladých pandémia mimoriadne limitovala v snahe rozvíjať svoj talent a práve vízia Európy, ktorá zelená a digitálna, vytvára podmienky pre úspech budúcej generácie,“ povedal Klus. Dodal, že Slovenská republika bude aktívnou súčasťou tohto snaženia.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia je pre Slovensko podľa Klusa dôležitým spojencom v boji proti koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

23. septembra 2021

Odporúčané články