Edward Snowden je živý a zdravý, ubezpečuje ruský advokát

Obavy o známeho Američana, žijúceho od roku 2013 v ruskom exile, vyvolal v piatok záhadný odkaz, ktorý sa nakrátko objavil v jeho profile na mikroblogovacej sieti Twitter.MOSKVA 8. augusta (WebNoviny.sk) – Ruský advokát Edwarda Snowdena sa snažil v pondelok vyvrátiť špekulácie, podľa ktorých by mohol byť tento bývalý spolupracovník americkej Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) unesený alebo dokonca mŕtvy.

Podľa právnika Anatolija Kučerenu, ktorého vyhlásenie citovala agentúra DPA, je Snowden „živý a zdravý“ a „je s ním všetko v poriadku“.

Odporúčame:

Medvedev pobúril tisíce Rusov, žiadajú Putina, aby konal

Obavy o známeho Američana, žijúceho od roku 2013 v ruskom exile, vyvolal v piatok záhadný odkaz, ktorý sa nakrátko objavil v jeho profile na mikroblogovacej sieti Twitter. Príspevok vytvorený zo 64 písmen a číslic mohol byť podľa niektorých médií a blogérov automatickým núdzovým signálom.

Kučerena ubezpečil, že Snowden sa stále nachádza v Rusku a venuje sa svojej doterajšej práci, uviedla DPA s odkazom na správu ruskej agentúry RIA Novosti. Tvrdenia, že Snowdenovi sa mohlo niečo stať, ešte v sobotu poprel aj americký novinár Glenn Greenwald, patriaci do okruhu jeho dôverníkov.

Snowden sa stal známym v roku 2013 vďaka vyzradeniu podrobností o dovtedy utajovaných sledovacích programoch NSA. Následne požiadal o azyl v Rusku, keďže v prípade návratu do Spojených štátov by čelil stíhaniu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. augusta 2016

Odporúčané články