Džezovú scénu navždy opustil klarinetista Pete Fountain

Hudobník, ktorý hral pre štyroch amerických prezidentov a pápeža, sa dožil 86 rokov.BRATISLAVA 7. augusta (WebNoviny.sk) – Vo veku 86 rokov skonal v sobotu americký klarinetista Pete Fountain, ktorý bol jedným z najznámejších predstaviteľov džezovej scény v New Orleans, odkiaľ pochádzal. O jeho úmrtí informoval jeho zať a manažér Benny Harrell.

Príčina úmrtia nie je známa, no Fountain prekonal v posledných rokoch niekoľko cievnych mozgových príhod a absolvoval operáciu srdca. Naposledy vydýchol v jednom z hospicov v New Orleans.

Pete Fountain, vlastným menom Pierre Dewey LaFontaine Jr. sa narodil 3. júla 1930. Na klarinet začal hrať už ako dieťa, pričom týmto spôsobom bojoval s chronickými respiračnými problémami. Hudbou sa začal živiť už ako tínedžer, keď začal vystupovať v miestnych kluboch. Preslávil sa v 50. rokoch, keď často vystupoval v hudobnom programe The Lawrence Welk Show. Taktiež sa viackrát predstavil v The Tonight Show Starring Johnny Carson. Neskôr si založil v New Orleans vlastný hudobný klub s názvom French Quarter Inn a počas kariéry, ktorú ukončil až vo veku 83 rokov, hral pre štyroch amerických prezidentov a pápeža. Podieľal sa na vyše stovke albumov a vydal aj viacero vlastných singlov.

Informácie pochádzajú z agentúry Reuters a webstránky www.washingtonpost.com.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. augusta 2016

Odporúčané články