Dvomi základňami v Rusku otriasli výbuchy, na jednej z nich boli strategické bombardéry

496905_vladimir putin 676x451.jpg

5.12.2022 (Webnoviny.sk) – Dvomi leteckými základňami v Rusku v pondelok údajne otriasli výbuchy. Informovali o tom ruské médiá. Jedna z explózií údajne nastala na základni, na ktorej sú umiestnené strategické bombardéry, ktoré sa podieľali na útokoch proti Ukrajine. Úrady na Ukrajine ani v Rusku možnú príčinu výbuchov bezprostredne nekomentovali.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruská štátna tlačová agentúra RIA Novosti uviedla, že pri explózii nákladného automobilu v Riazani v západnom Rusku zahynuli traja vojaci a šesť ďalších utrpelo zranenia, pričom poškodené bolo jedno lietadlo. Na tejto základni sú umiestnené letecké tankery, ktoré slúžia na tankovanie bombardérov vo vzduchu.

Úrady v Saratovskej oblasti zasa uviedli, že preverujú správy o výbuchu v oblasti leteckej základne Engels, kde sú umiestnené strategické bombardéry Tu-95 a Tu-160, ktoré sa podieľali na náletoch na Ukrajinu. Tieto bombardéry sú schopné niesť jadrové zbrane.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Na otázku, či bol ruský vodca Vladimir Putin informovaný o výbuchu na základni Engels, hovorca Kremľa Dmitrij Peskov stroho odpovedal, že „prezident je pravidelne informovaný o aktuálnom vývoji“.

Another russian airbase in #Ryazan was struck tonight.

Multiple explosions reported.

Just like in #Engels, the alleged cause could have been the mysterious “BlackBox” project of ComeBackAlive @BackAndAlive and @DI_Ukraine developed to increase ??long-range strike capabilities. pic.twitter.com/nYmKpdDCen— Walter Report ?? @walter_report@journa.host (@walter_report) December 5, 2022

Today and this date is no coincidence.#Engels airbase is exploding.#Ryazan airbase is on fire.
russian bombers are burning.
The clandestine project #BlackBox is delivering our revenge.

Revenge for our cities, struck by russian aviation.

Revenge for our fleet taken from us.
⬛️ pic.twitter.com/u884n4JaTI— Walter Report ?? @walter_report@journa.host (@walter_report) December 5, 2022

The Ryazan Airbase is around 450km away from the Ukrainian border. #Ukraine #Russia #Ryazan pic.twitter.com/bzFc7YhY5Z— (((Tendar))) (@Tendar) December 5, 2022

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvomi základňami v Rusku otriasli výbuchy, na jednej z nich boli strategické bombardéry © SITA Všetky práva vyhradené.

5. decembra 2022

Odporúčané články