Dvaja Slováci prešli cez prvé kolo kvalifikácie Australian Open, Kližan s Lackom neuhrali ani set

14.1.2020 (Webnoviny.sk) – Dvaja zo štyroch slovenských tenistov uspeli v dosiaľ skončených utorkových zápasoch 1. kola kvalifikácie dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne.

Jozef Kovalík zdolal Nemca Tobiasa Kamkeho 6:1, 7:6 (4), Norbert Gombos si poradil s Argentínčanom Juanom Pablom Ficovichom 6:4, 6:1, ale nedarilo sa najskúsenejším Slovákom.

Martin Kližan a Lukáš Lacko dokonca neuhrali ani set. Kližan prehral so Srbom Pedjom Krstinom 3:6, 2:6 a rovnakým skóre 3:6, 2:6 sa s turnajom rozlúčil aj Lacko v súboji s Talianom Robertom Marcorom. Súperom nasadenej desiatky Gombosa v 2. kola kvalifikácie bude práve Lackov premožiteľ Marcora.

Australian Open – dvojhra mužov – kvalifikácia (1. kolo)

utorok

Jozef Kovalík (SR-26) – Tobias Kamke (Nem.) 6:1, 7:6 (4)
Norbert Gombos (SR-10) – Juan Pablo Ficovich (Arg.) 6:4, 6:1
Pedja Krstič (Srb.) – Martin Kližan (SR-30) 6:3, 6:2
Roberto Marcora (Tal.) – Lukáš Lacko (SR) 6:3, 6:2

Viac k témam: Australian Open, Melbourne
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvaja Slováci prešli cez prvé kolo kvalifikácie Australian Open, Kližan s Lackom neuhrali ani set © SITA Všetky práva vyhradené.