Dunajská Streda zvíťazila nad Žilinou, dvojgólovým hrdinom zápasu sa stal Herc

ŽILINA 22. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili nad domácimi hráčmi Žiliny 3:2 v nedeľňajšom stretnutí 6. kola nadstavbovej časti v skupine o titul najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018. Skóre duelu otvoril v prvom polčase hosťujúci Kristopher Vida. Druhý polčas priniesol gólovú prestrelku. Najprv zdvojnásobil vedenie Dunajskej Stredy Christián Herc, o minútu znížil domáci Samuel Mráz.

Odporúčame:
Aktualizované: Ružomberok nevyužil výhodu domáceho ihriska, Seničania strácajú na Prešov už len 2 body

Herc sa napokon stal dvojgólovým hrdinom DAC, keď jeho zásah na 3:1 sa ukázal ako víťazný. Za domácich ešte stihol skorigovať Jaroslav Mihalík. Dunajská Streda zostáva v tabuľke na 2. mieste so 7-bodovým odstupom za vedúcou Trnavou. Žilina je štvrtá.

Fortuna liga 2017/2018 – nadstavbová časť – skupina o titul

6. kolo – nedeľa:

MŠK Žilina – FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:3 (0:1)
Góly: 50. S. Mráz, 68. J. Mihálik – 49. a 59. Herc, 35. Vida, ŽK: 41. Kaša – 41. Bayo, 90.+ Herc, rozhodovali: D. Sedlák – D. Hrčka, Tomčík, 2510 divákov

Zostavy:
Žilina: Volešák – Vallo, Kaša, D. Hancko, Holúbek (67. F. Balaj) – Bičachčjan (56. Káčer), I. Díaz, Škvarka – L. Jánošík (56. F. Kubík), S. Mráz, J. Mihalík
Dunajská Streda: Macej – Šatka, T. Huk, Záhumenský – M. Ljubičič – Živkovič, Herc, Pambou, E. Davis (82. S. Koné) – Vida (69. Divkovič), Bayo (86. Mervo)

Viac k témam: FC DAC 1904 Dunajská Streda, Fortuna liga, futbal, MŠK Žilina
Zdroj: Webnoviny.sk – Dunajská Streda zvíťazila nad Žilinou, dvojgólovým hrdinom zápasu sa stal Herc © SITA Všetky práva vyhradené.