Dunajská streda na domácom ihrisku nezaváhala, Michalovce klesli na dno tabuľky

27.2.2021 (Webnoviny.sk) – Hráči Dunajskej Stredy zvíťazili v sobotňajšom súboji 21. kola základnej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaže nad Michalovcami 2:1 a v tabuľke si upevnili druhú pozíciu. Naopak, zdolaní Zemplínčania klesli na poslednú 12. priečku, keď z ostatných troch duelov získali iba bod.

Senica preskočila Michalovce a Pohronie

Dunajskostredčania sa domácim triumfom priblížili k vedúcemu Slovanu na rozdiel štyroch bodov, no „belasí“ majú k dobru nedeľňajší súboj v Zlatých Moravciach proti „domácejSeredi. Futbalisti FC DAC 1904 mali počas väčšiny sobotňajšieho popoludňajšieho zápasu prevahu a korunovali ju gólmi Dominika Kružliaka v prvom polčase a striedajúceho legionára Yhoana Andzouanu v druhej časti. Za Michalovce v úplnom závere už len skorigoval z pokutového kopu skúsený Igor Žofčák.

Senica po troch dueloch bez bodu zvíťazila v Ružomberku 3:2 a v tabuľke sa z poslednej 12. priečky posunula pred Michalovce a FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa na 10. pozíciu. Seničania viedli pod Čebraťom 2:0 gólmi Martina Košťála a Borisa Turčáka, no Tihomir Kostadinov ešte pred prestávkou skorigoval. Tri body pre hostí zariadil v 70. minúte Juraj Piroska, z pohľadu „ruže“ prehru už len zmiernil Martin Regáli. Ten vzápätí po druhej žltej karty putoval predčasne pod sprchy a oslabený Ružomberok už vyrovnanie nedosiahol.

Zlaté Moravce majú istotu hornej šestky

Ružomberok prišiel v priebežnej tabuľke o pozíciu v prvej šestke, na ktorú sa dostali Trenčania. Tí si odniesli tri body zo Žiaru nad Hronom za triumf 1:0 nad FK Pohronie. O všetkom rozhodol gól Hamzu Čatakoviča z 85. minúty. Na ihrisku súpera naplno bodovali aj Zlaté Moravce, ktoré v neďalekej Nitre zvíťazili 1:0 presným zásahom Filipa Balaja z pokutového kopu už v 21. min. ViOn síce duel dohrával bez vylúčeného Denisa Dugu, no krátke „oslabenie“ ustál a po sobote už má matematickú istotu hornej šestky tabuľky.

V 21. kole si ešte ve sobotu podvečer zmerajú sily Trnava so Žilinou a v nedeľu popoludní Sereď so Slovanom. Základnú časť uzavrie počas nasledujúceho víkendu 22. kolo, po ktorom sa tímy rozdelia na dve polovice a o ďalšie body budú bojovať v nadstavbách o titul a o zotrvanie v najvyššej súťaži.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Dunajská streda na domácom ihrisku nezaváhala, Michalovce klesli na dno tabuľky © SITA Všetky práva vyhradené.