Dubovcovej s Nestarcovou sa vzdialili olympijské hry v Riu

Najúspešnejšie slovenské beachvolejbalistky ostatných rokov potrebovali z Moskvy výrazný bodový príspevok na svoje konto do rebríčka pre účasť na augustových OH 2016 v Riu de Janeiro, ich šanca na prienik pod päť kruhov prostredníctvom renkingu je prakticky nulová.MOSKVA 24. mája (WebNoviny.sk) – Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová neprenikli do hlavnej súťaže na grandslamovom turnaji Svetovej série 2015/2016 v ruskej Moskve (24. – 29. mája).

Slovenky nasadené v utorkovej kvalifikácii ako deviate najskôr v stretnutí 1. kola eliminácie zvíťazili nad dvadsiatou štvrtou nasadenou švédskou dvojicou Nina Grawenderová, Jessica Karlssonová jednoznačne 2:0 (8, 6). V súboji o postup do hlavnej súťaže však Dubovcová a Nestarcová podľahli ôsmemu nasadenému nemeckému páru Victoria Bienecková, Julia Grossnerová 0:2 (-20, -17) a s moskovským Grand Slamom sa rozlúčili ešte pred začiatkom skupinovej fázy.

Najúspešnejšie beachvolejbalistky SR ostatných rokov potrebovali z Moskvy výrazný bodový príspevok na svoje konto do rebríčka pre účasť na augustových OH 2016 v Riu de Janeiro, ich šanca na prienik pod päť kruhov prostredníctvom renkingu je prakticky nulová.

Slovenky majú v súvislosti s Riom v rukách ešte posledné karty – účasť na júnovom finále európskej edície Kontinentálneho pohára v nórskom Stavangeri (22. – 25. 6.). Víťazky KP sa kvalifikujú do Ria, ďalšie dve družstvá dostanú ešte príležitosť zabojovať o štart na OH 2016 v júlovom interkontinentálnom finále.

Svetová séria 2015/2016 v plážovom volejbale – Grand Slam – Moskva:

1. kolo kvalifikácie:
Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-9) – Nina Grawenderová, Jessica Karlssonová (Švéd.-24) 2:0 (8, 6)

Finálové 2. kolo kvalifikácie:
Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-9) – Victoria Bienecková, Julia Grossnerová (Nem.-8) 0:2 (-20, -17)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. mája 2016

Odporúčané články