Dubovcová s Nestarcovou idú do play-off ME z druhého miesta

Slovenky podľahli turnajovým dvojkám, holandskej dvojici Madelein Meppelinková, Marleen van Ierselová.BIEL/BIENNE 2. júna (WebNoviny.sk) – Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová nasadené ako pätnáste neuspeli vo svojom štvrtkovom záverečnom vystúpení v rámci základnej B-skupiny na finálovom turnaji majstrovstiev Európy 2016 vo švajčiarskom Biel/Bienne (1. – 5. júna).

Slovenky podľahli turnajovým dvojkám, holandskej dvojici Madelein Meppelinková, Marleen van Ierselová, za 43 minút 0:2 (-9, -26) a s bilanciou dve víťazstvá – jedna prehra prenikli do 1. kola play-off medzi 24 najlepších párov. Dubovcová s Nestarcovou nezužitkovali v „nekonečnom“ závere druhého setu mnoho setbalov, napokon aj túto časť získali pre seba ich súperky.

Holanďanky sa ako víťazky skupiny kvalifikovali priamo do osemfinálového 2. kola eliminácie. Mená súperiek pre piatkové úvodné kolo vyraďovacej časti sa slovenské reprezentantky dozvedia neskôr. Dubovcová a Nestarcová sa na vlaňajších ME v rakúskom Klagenfurte dostali do semifinále a dosiahli najlepší výsledok SR v histórii kontinentálnych šampionátov.

Majstrovstvá Európy 2016 v plážovom volejbale – Biel/Bienne (Švaj.) – ženy – B-skupina – štvrtkové výsledky:

Madelein Meppelinková, Marleen van Ierselová (Hol.-2) – Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-15) 2:0 (9, 26) za 43 minút

Karin Lundqvistová, Anne Lie Rininslandová (Švéd.-18) – Victoria Faye Kjölbergová, Ingrid Lundeová (Nór.-31) 2:1 (-14, 16, 9) za 41 minút

Predchádzajúce výsledky B-skupiny:

Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-15) – Karin Lundqvistová, Anne Lie Rininslandová (Švéd.-18) 2:1 (-20, 11, 9) za 42 minút
Madelein Meppelinková, Marleen van Ierselová (Hol.-2) – Victoria Faye Kjölbergová, Ingrid Lundeová (Nór.-31) 2:1 (14, -19, 9) za 44 minút
Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-15) – Victoria Faye Kjölbergová, Ingrid Lundeová (Nór.-31) 2:0 (17, 16) za 30 minút
Madelein Meppelinková, Marleen van Ierselová (Hol.-2) – Karin Lundqvistová, Anne Lie Rininslandová (Švéd.-18) 2:0 (12, 14) za 28 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.