Drvivá väčšina tímu HK Nitra sa nakazila koronavírusom, do súťaže sa opäť zapojí po karanténe

450627_dsc_0682 676x488.jpg

19.10.2020 (Webnoviny.sk) – Testovanie na koronavírus s pribúdajúcimi dňami potvrdzujú v jednom extraligovom hokejovom klube za druhým. Už v piatok vedenie klubu HK Nitra informovalo o výskyte ochorenia COVID-19 vo svojich radoch, v pondelok prišla informácia o pozitívnom teste väčšiny kádra A-tímu.

„Dnešné pretestovanie A-tímu spôsobom PCR testov odhalilo, že drvivá väčšinu tímu HK Nitra je pozitívna na COVID-19. Na základe toho podstúpi tím povinnú karanténu, čo znamená, že hrať nebudeme minimálne najbližších 10 dní. Veríme, že po úspešnom zvládnutí tohto obdobia sa vrátime zdravší a lepší,“ informovalo vedenie tímu spod Zobora na oficiálnom klubovom webe.

Vedenie HK Nitra z preventívnych dôvod prerušilo tréningový proces všetkých mládežníckych tímov.

Koronavírus sa v predchádzajúcich týždňoch objavil aj u ďalších tímov najvyššej domácej hokejovej súťaže – v Nových Zámkoch, Liptovskom Mikuláši, maďarskom Miškovci, Košiciach, Michalovciach, Poprade, Slovane Bratislava aj Banskej Bystrici.

Niektoré z nich už majú za sebou karanténu a začali s prípravou a niektoré už aj odohrali súťažné súboje.

Viac k témam: Koronavírus, Tipos extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Drvivá väčšina tímu HK Nitra sa nakazila koronavírusom, do súťaže sa opäť zapojí po karanténe © SITA Všetky práva vyhradené.

19. októbra 2020

Odporúčané články