Drucker nastúpil do úradu, k sestrám sa vyjadriť nechcel

Možné personálne zmeny pripustil minister na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. K tejto téme sa minister vyjadrí bližšie v stredu po rokovaní vlády. BRATISLAVA 29. marca (WebNoviny.sk) – Nový minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker nastúpil v utorok do úradu. Stalo sa tak za účasti premiéra SR Roberta Fica. Ako uviedol šéf rezortu pred novinármi, na stretnutí s predsedom vlády diskutovali o programovom vyhlásení vlády a ďalších krokoch.

K otázke navyšovania platov sestier a zdravotníckych pracovníkov sa však minister nechcel priamo vyjadrovať. Upozornil, že sa potrebuje oboznámiť s danou problematikou. Drucker avizoval, že má naplánované stretnutia so všetkými stavovskými organizáciami a odborovými združeniami sestier. „V priebehu tohto a budúceho týždňa sa chcem so všetkými stretnúť a vypočuť si ich, aby som mohol v rámci diskusie skvalitniť programové vyhlásenie vlády,“ reagoval minister.

Odporúčame:

Prezident Kiska vymenoval vládu, Fico je tretíkrát premiérom

Pozrite si životopisy ministrov a premiéra Fica

Drucker tiež informoval novinárov, že si nechal pripraviť podklady aj k projektu novej Univerzitnej nemocnice v Bratislave (UNB), ktorá sa má realizovať ako PPP projekt. „Potrebujem sa oboznámiť s celým procesom a rozhodnem sa ako ďalej,“ povedal. Prioritou šéfa rezortu je zmena systémových prvkov, ale ako dodal, tou prvoradou je prinavrátenie dôvery občanov v to, že „sú tu ľudia, ktorí to myslia vážne“.

Jednou z programových priorít novej vlády je posilnenie postavenia opozície vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP) a v Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Drucker sa podľa jeho slov stretol so súčasným riaditeľom VšZP Miroslavom Vaďurom, pričom diskutovali na jednotlivé témy a má mu pripraviť kompletné podklady. „Pre mňa je dôležité, aby sme nehľadali politické nominácie, ale odborné, to znamená, že aj mojou ambíciou je, aby sme priniesli ľudí, ktorí pôsobia v rezorte,“ konštatoval Drucker.

Možné personálne zmeny pripustil minister na úrade pre dohľad. „Čo sa týka úradu pre dohľad, určite to asi nebude človek mimo rezort, mal by to byť človek, čo pozná problematiku zdravotníctva,“ ozrejmil minister. Na otázku, či vymení doterajšiu šéfku ÚDZS Moniku Pažinkovú neodpovedal priamo. „Diskutoval som aj s pani predsedníčkou a dohodli sme sa na nejakom riešení, budem o ňom informovať pravdepodobne v stredu po vláde,“ spresnil Drucker.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. marca 2016

Odporúčané články