Dominika Cibulková postúpila v Hobarte do semifinále

Štvrťfinálový zápas na turnaji v Hobarte medzi Dominikou Cibulkovou a Kiki Bertensovou museli v prvom sete prerušiť pre dážď.HOBART 14. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila už do semifinále dvojhry na turnaji WTA International v tasmánskom Hobarte.

Trojka podujatia si v stretnutí štvrtkového štvrťfinále poradila s holandskou kvalifikantkou Kiki Bertensovou za 114 minút 7:5, 6:3. Bol to druhý vzájomný súboj Cibulkovej, 37. v renkingu, s 24-ročnou Bertensovou (103.), bilancia je teraz vyrovnaná 1:1. Dvadsaťšesťročná Bratislavčanka sa revanšovala za nezdar 5:7, 4:6 z februára 2013 a halového „hardového“ Paríža.

Odporúčame:

Video: Daniela Hantuchová sa returnom trafila do hlavy

Stretnutie prerušili za stavu 6:5 v prospech Slovenky v prvom sete pre dážď. Po prestávke podávala holandská hráčka a Cibulková dosiahla brejk. V druhom dejstve viedla 4:0 a neskôr 5:2, vtedy opäť začalo pršať. Po ďalšej pauze favoritka už príliš neváhala. Súboj zabral viac ako sedem hodín hrubého času.

„Dnešné podmienky boli veľmi, veľmi náročné. Nepamätám si, že by nejaký môj zápas v minulosti sprevádzali takto zložité okolnosti – bolo tam toľko prerušení a nových začiatkov…,“ povedala Cibulková podľa webu podujatia a dodala: „Bola to najmä mentálna záležitosť. Trikrát som išla na kurt a vždy som bola ešte silnejšia ako predtým. Bolo to fakt dôležité. Aj keď je človek preč z dvorca, mysľou na ňom zostáva. Mala som teda pocit, že som na ňom strávila tých sedem hodín. O súperke som vedela, že je dobrá ´strelkyňa´, tentoraz si však naozaj kvalitne počínala v obrane. Ja som sem prišla, aby som pred Australian Open odohrala nejaké ďalšie zápasy, a takéto počínanie mi posilňuje sebavedomie.“

Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka Cibulková sa v piatok medzi najlepšími štyrmi stretne s úspešnou z duelu Eugenie Bouchardová (Kan.) – Camila Giorgiová (Tal.-2). Už má istotu 110 bodov do hodnotenia a prémie 11 300 USD brutto.

Držiteľka štyroch singlových titulov na hlavnom profesionálnom okruhu Cibulková si dosiaľ naposledy zahrala v semifinále vlani v septembri na štatutárne ešte hodnotnejšom podujatí rangu Premier v japonskom Tokiu.

Dvojhra – štvrťfinále:
Dominika Cibulková (SR-3) – Kiki Bertensová (Hol.) 7:5, 6:3 za 114 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. januára 2016

Odporúčané články