Do Vianoc otvoria lyžiarske strediská 80 percent zjazdoviek

Počas Vianoc budú mať lyžiari vo Vysokých Tatrách k dispozícii pätnásť zjazdoviek a v Nízkych Tatrách po 25. decembri viac ako 22 kilometrov zjazdoviek.
POPRAD 18. decembra (WebNoviny.sk) – Tatranským lyžiarskym strediskám sa do Vianoc podarí otvoriť viac ako 80 percent zjazdoviek. Nové kilometre zasnežených zjazdoviek pribudli lyžiarom už dnes, otvárajú sa zjazdovky v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách, ale aj na Chopku v Nízkych Tatrách. Počas vianočných sviatkov si lyžiari vo Vysokých Tatrách vychutnajú lyžovačku na pätnástich zjazdovkách a štrnástich kilometroch upravených tratí, v prevádzke bude aj trinásť lanoviek a vlekov. O situácii na lyžiarskych svahoch informovala Zuzana Fabianová, hovorkyňa spoločnosti Tatry Mountain Resorts (TMR).

Na Štrbskom Plese je od dnešného dňa otvorená zjazdovka Esíčko. Spolu so zjazdovkami Interski, Junior a Turistická budú k dispozícii štyri kilometre zjazdoviek. V najväčšom vysokotatranskom stredisku od soboty 19. decembra spustia úsek zo Skalnatého plesa (1 751 m n.m.) do Tatranskej Lomnice. V prevádzke budú zjazdovky Generál, Čučoriedky Východ, Štart Východ a Štart Západ, spolu viac ako päť kilometrov. Od utorka 22. decembra k nim pribudnú aj zjazdovky Solisko a Furkota.

Pre peších návštevníkov, ktorí chcú obdivovať krásu ľadu v Tatranskom ľadovom dóme je v polhodinových intervaloch v prevádzke pozemná lanová dráha zo Starého Smokovca na Hrebienok. Prevádzkovatelia lyžiarskeho strediska v Tatranskej Lomnici sa pravidelne podieľajú na organizovaní podujatia Betlehemské svetlo. V nedeľu 20. decembra ho v rámci odovzdávania betlehemskej štafety skauti opäť vynesú až na Lomnický štít do výšky 2 634 m n.m. Poobede sa skauti presunú na Hrebienok, do Tatranského ľadového dómu, kam vnesú Betlehemské svetlo ako symbol pokoja a mieru.

V Nízkych Tatrách sú podmienky na lyžovanie podľa Fabianovej veľmi dobré až dobré. Na Chopku dnes spúšťajú celú zjazdovku FIS Rovná hoľa – Záhradky. „Najmenší drobci sa prvé oblúčiky naučia počas víkendu v lyžiarskej škôlke Maxiland a lyžiari si užijú lyžovačku na trinástich zjazdovkách. Začiatočníci, pokročilí, rodiny s deťmi, ale aj tí najnáročnejší budú mať k dispozícii viac ako štrnásť kilometrov zjazdoviek, na ktorých je momentálne od 40 do 60 cm snehu,“ uviedla hovorkyňa TMR. V prevádzke bude počas nadchádzajúceho víkendu deväť lanoviek a vlekov. Na severnej strane Chopku plánujú po 25. decembri otvoriť všetky technicky zasnežované zjazdovky, lyžiarom by tak malo byť sprístupnených viac ako 22 kilometrov zjazdoviek.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. decembra 2015

Odporúčané články