Do Nemecka prišlo tento rok takmer 1,1 milióna utečencov

Väčšina z nich vstúpila na jeho územie v spolkovej krajine Bavorsko. Mníchov 31. decembra (WebNoviny.sk) – Ku konci tohto roka prišlo do Nemecka takmer 1,1 milióna utečencov. Väčšina z nich vstúpila na jeho územie v spolkovej krajine Bavorsko, oznámila to v Mníchove ministerka sociálnych vecí Emilia Müllerová.

V Bavorsku podľa nej zostalo okolo 160.000 týchto utečencov, ostatní boli podľa celoštátneho kľúča prerozdelení do zvyšných spolkových krajín. Vzhľadom na rekordný počet utečencov Müllerová zopakovala požiadavku na výrazné obmedzenie ich počtu. „Teraz, viac ako kedykoľvek predtým, potrebujeme účinné obmedzenie imigrácie, pretože Nemecko nemôže takéto prírastky trvalo znášať,“ citovala ministerku agentúra DPA.

Kresťanskosociálna únia (CSU), ktorá pôsobí iba na území Bavorska, chce znemožniť vstup na územie Nemecka utečencom bez platných dokladov a v prípade núdze znovu trvalo chrániť jeho hranice. Uvádza sa to v návrhu uznesenia skupiny CSU v Spolkovom sneme, o ktorom má strana budúci týždeň rokovať na neverejnom zasadnutí v bavorskom kúpeľnom mestečku Kreuth.

CSU tiež vyzýva na reformu európskeho azylového práva, do ktorého požaduje doplniť o možnosť zavedenia kvantifikovateľných utečeneckých kvót a horných hraníc prijatých utečencov na národnej a európskej úrovni.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. decembra 2015

Odporúčané články