Deti Rogera Rodasa zažalovali automobilku Porsche

Podľa potomkov muža, ktorý zahynul s hercom Paulom Walkerom pri autonehode, je automobilka zodpovedná za ich smrť.BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) – Deti Rogera Rodasa, ktorý zahynul s hercom Paulom Walkerom pri autonehode 30. novembra 2013, žalujú automobilku Porsche. Tú vinia zo smrti svojho otca a jeho kamaráta známeho z akčnej série Rýchlo a zbesilo.

Rodasova dcéra a syn podali žalobu prostredníctvom poručníka. Tvrdia v nej, že automobil, ktorý šoféroval Rodas, sa dostal spod kontroly pre poruchu súčiastky v oblasti pravého zadného kolesa. „Správne fungujúci, navrhnutý a vyrobený nastavovač zbiehavosti kolies by sa nezlomil za normálnych podmienok, pri ktorých pán Rodas šoféroval dané vozidlo Carrera FT, a nespôsobil by, že dané vozidlo Carrerra GT by náhle, nečakane a nekontrolovateľne zišlo z cesty,” napísali v dokumente. Od automobilky žiadajú odškodné v nešpecifikovanej výške.

Obrazom: Havária Paula Walkera

Spoločnosť Porsche v minulosti zažalovala aj Rodasova manželka a tiež Walkerova dcéra Meadow a jeho otec. Ten tvrdí, že Porsche Carrera GT nemalo niekoľko bezpečnostných prvkov, ktoré by zabránili vznieteniu auta po náraze. Uviedol tiež, že spomínaný model mal v minulosti už viacero problémov so stabilitou a ovládaním, o čom automobilka vie.

Meadow Walker sa v žalobe takisto odvolala na problémy so stabilitou a ovládaním auta. Jej právnici tiež vyhlásili, že Rodas šiel v skutočnosti pomalšie, než tvrdia vyšetrovatelia. Ďalej uviedli, že bezpečnostný pás po náraze veľkou silou trhol Walkerovým trupom, čím mu dolámal rebrá a panvu a uväznil ho tak v sedadle spolujazdca. Podľa právnikov začalo auto horieť až minútu a 20 sekúnd po náraze, no herec sa z neho nemohol vyslobodiť a následne sa nadýchal dymu. Zástupcovia Porsche všetky obvinenia oficiálne odmietli.

Walker a Rodas sa v deň tragédie zúčastnili na charitatívnej akcii usporiadanej v priestoroch ich spoločného obchodu. Porsche Carrera GT malo podľa jedného zo svedkov problémy a zhasínal mu motor, tak sa 38-ročný Rodas rozhodol, že sa pôjde previezť a zistiť, čo s ním je.

Zavolal aj 40-ročného Walkera, ktorý už bol na odchode, no súhlasil, že pôjde s ním. Pri návrate však približne 460 metrov od obchodu havarovali. Rodas údajne stratil kontrolu nad vozidlom, ktoré narazilo do stromov, stĺpa pouličného osvetlenia a následne začalo horieť. Podľa výsledkov pitvy Rodas zomrel na následky početných zranení, ktoré utrpel pri náraze, zatiaľ čo Walker podľahol kombinácii poranení a popálenín. Vyšetrovanie ukázalo, že príčinou nehody bola vysoká rýchlosť.

Paul Walker sa do povedomia divákov po prvý raz výraznejšie zapísal snímkou Varsity Blues z roku 1999. Už o dva roky neskôr si zahral v prvej časti spomínanej série Rýchlo a zbesilo. Úlohu Briana O’Connera si následne zopakoval aj v ďalších piatich filmoch z rokov 2003, 2009, 2011, 2013 a 2015. Objavil sa aj v snímkach ako Prúd času (2003), Do hlbiny (2005), 8 statočných (2006), Zbesilý útek (2006), Zabite Bobbyho! (2007), Rozsudok smrti (2008), Gangstri (2010), Pawn Shop Chronicles (2013), Hours (2013) alebo Zakázaná zóna (2014).

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.people.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. januára 2016

Odporúčané články