Desiatky zločincov utiekli z väzenia v Paraguaji, väčšina z nich patrí k brazílskemu gangu

433670_paraguay_jailbreak_95584 a0476594a4a24a45b5d37c33e1e79fb0 676x448.jpg

19.1.2020 (Webnoviny.sk) – Najmenej 75 väzňov utieklo v nedeľu z paraguajského väzenia pri hranici s Brazíliou. Väčšina z nich pritom patrila k neslávne známemu brazílskemu gangu. Informovali o tom miestne úrady.

Väzni utiekli zo zariadenia v meste Pedro Juan Caballero, pričom sa predpokladá, že sa tak stalo s pomocou zamestnancov väzenia. Úrady našli vo väzení tunel a v celách zhruba 200 vriec so zeminou.

„Nie je možné, že to nikto po celý ten čas nevidel. Toto nie je práca na jeden deň a jednu noc,“ vyjadrila sa paraguajská ministerka spravodlivosti Cecilia Pérez pre televíziu Telefuturo.

Minister vnútra Euclides Acevedo vo svojom vyhlásení na margo incidentu upozornil, že samotný tunel mohol byť len krycí manéver, aby odvrátil pozornosť spoluúčasti zamestnancov väzenia, a väzni možno mohli z väzenia odísť hlavnou bránou.

Väčšina väzňov na úteku patrí k zločineckej skupine Primeiro Comando da Capital sídliacej v susednej Brazílii. Acevedo dodal, že zmobilizovali národnú políciu, aby utečencov dolapila.

V súvislosti s prípadom prepustili riaditeľa väznice aj šéfa tamojšej bezpečnosti. Pérez podotkla, že v rámci boja proti organizovanému zločinu nebojujú len proti brazílskemu gangu, „ale jasne proti všetkej korupcii v našom systéme, ktorý je, bohužiaľ, úplne kontaminovaný“.

Viac k témam: útek z väzenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Desiatky zločincov utiekli z väzenia v Paraguaji, väčšina z nich patrí k brazílskemu gangu © SITA Všetky práva vyhradené.

19. januára 2020

Odporúčané články