Dedeček sa po roku od nehody na Zochovej postaví pred odvolací súd

511428_648189b78927e744476846 676x510.jpg

3.10.2023 (SITA.sk) – Dušan Dedeček, ktorý minulý rok na zastávke Mestskej hromadnej dopravy Zochova v Bratislave usmrtil piatich ľudí, sa má v pondelok 9. októbra postaviť pred senát Krajského súdu v Bratislave.

Súd sa bude zaoberať odvolaním prokuratúry voči 15-ročnému trestu, ktorý obžalovanému v júni tohto roku uložil Mestský súd Bratislava I.

Žilinka považoval trest za neprimerane nízky

Podanie odvolania vo veci nariadil generálny prokurátor Maroš Žilinka. Uložený trest totiž považoval za neprimerane nízky, dôsledne nezohľadňujúci spôsob spáchania činu, jeho následky a osobu páchateľa. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, verejné zasadnutie vo veci je vytýčené aj na štvrtok 12. októbra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Výročie tragickej nehody na Zochovej (fotografie)

Nehoda si vyžiadala päť životov

Za nehodu, ktorá si vyžiadala päť ľudských životov, uložil Mestský súd Bratislava I v júni tohto roku obžalovanému Dušanovi Dedečkovi trest 15 rokov odňatia slobody v zariadení s minimálnym stupňom stráženia.

Uznal ho totiž za vinného z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia. Súd takisto obžalovanému uložil trest zákazu šoférovania na 10 rokov a ochranný dohľad v dobe troch rokov. Dušan Dedeček už predtým urobil vyhlásenie o svojej vine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Auto narazilo do ľudí na zastávke Zochova v Bratislave (fotografie)

Viac k témam: Súdy, Tragická nehoda na zastávke Zochova v Bratislave
Zdroj: SITA.sk – Dedeček sa po roku od nehody na Zochovej postaví pred odvolací súd © SITA Všetky práva vyhradené.

2. októbra 2023

Odporúčané články