De Laurentiis: Nebolo ľahké odmietnuť ponuku Juve za Hamšíka

Prezident talianskeho futbalového klubu SSC Neapol Aurelio De Laurentiis priznal, že mal problémy s odmietnutím ponuky Juventusu Turín na prestup slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka.NEAPOL 21. marca (WebNoviny.sk) – Prezident talianskeho futbalového klubu SSC Neapol Aurelio De Laurentiis priznal, že mal problémy s odmietnutím ponuky Juventusu Turín na prestup slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka.

Odporúčame:

Video: Juventus ovládol derby, Marek Hamšík prihral na gól

Médiá na Apeninskom polostrove v septembri minulého roka zverejnili informáciu, že pred začiatkom tejto sezóny sa „stará dáma“ opakovane snažila stiahnuť do Turína kapitána „Partenopei“. Špekulácie neskôr potvrdil aj výkonný riaditeľ Juventusu Giuseppe Marotta.

„Juventus nám ponúkol 30 miliónov eur za Hamšíka, ale odmietol som, pretože som chcel realizovať sen, ktorý je stále možné premeniť na realitu,“ vyhlásil De Laurentiis podľa Corriere dello Sport. Neapolu patrí po tridsiatich kolách Serie A 2015/2016 druhé miesto s trojbodovým mankom na lídra Juventus Turín. SSC získal nateraz posledné Scudetto v sezóne 1989/1990.

„Juventus predložil ponuku v auguste, nebolo ľahké ju odmietnuť. Financie sú veľmi dôležité pre chod každého klubu. Neapol má ročný obrat 120 miliónov eur. Ťažko sa môžeme porovnávať s klubmi, ako je Juventus, ktorý dosahuje príjmy 280 miliónov. V takýchto podmienkach je ťažké presvedčiť hráčov, aby zostali. V prípade Hamšíka, ale aj Higuaína sa nám to však podarilo,“ doplnil známy filmový producent.

Hamšík je hráčom Neapola od roku 2007, keď prestúpil z Brescie. Doteraz odohral za mužstvo SSC bezmála 400 duelov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. marca 2016

Odporúčané články