Davutoglu: Turecko nebude tolerovať urážanie prezidenta

Turecko si minulý mesiac predvolalo nemeckého veľvyslanca a protestovalo uňho voči satirickej piesni, ktorá si robila posmech z Erdogana.Ankara 5. apríla (WebNoviny.sk) – Turecký premiér Ahmet Davutoglu v utorok povedal, že jeho krajina nebude tolerovať akékoľvek urážky na cti voči prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi.

V reakcii na nemecké televízne programy, ktoré sa Erdoganovi vysmievali, v utorok Davutoglu vyhlásil, že akékoľvek urážky prezidenta urážajú aj česť tureckých občanov a nezostanú „bez odozvy“, informovala tlačová agentúra AP.

Odporúčame:

Merkelová kritizovala televíziu ZDF za báseň o Erdoganovi

Turecko si minulý mesiac predvolalo nemeckého veľvyslanca a protestovalo uňho voči satirickej piesni, ktorá si robila posmech z Erdogana. Pieseň odvysielala nemecká štátna televízia NDR. Nemecký komik Jan Böhmermann neskôr prečítal vo vysielaní televíznej stanice ZDF báseň zosmiešňujúcu tureckého prezidenta.

Davutoglu povedal, že hovoril o tejto básni s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a privítal vyjadrenie jej hovorcu, ktorý v pondelok povedal, že „satira patrí k slobode tlače a médií v našej krajine, ale nie je neobmedzená“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. apríla 2016

Odporúčané články