Dánsky princ Christian sa v Austrálii takmer utopil

Plavčík, ktorý následníka trónu zachránil netušil, že išlo o člena kráľovskej rodiny.

BRATISLAVA 20. decembra (WebNoviny.sk) – Princ Christian, ktorý je najstarším synom dánskeho korunného princa Frederika a jeho austrálskej manželky korunnej princeznej Mary, sa počas dovolenky v Austrálii takmer utopil. Desaťročný následník trónu sa začal topiť po tom, čo ho na pláži v meste Gold Coast strhol morský prúd.

Z vody ho vytiahol plavčík Nick Malcolm, ktorý netušil, že zachránil člena dánskej kráľovskej rodiny. Upozornila ho na to až náhodná okoloidúca, ktorá sa incidentu prizerala. Členovia záchrannej služby prezradili austrálskemu spravodajskému portálu 7 News, že korunný princ Frederik Malcolmovi za záchranu syna osobne poďakoval. Kráľovská rodina je v Austrálii na sviatočnej dovolenke, počas ktorej by okrem iného mali navštíviť aj súrodencov princeznej Mary.

Princ Christian je druhý v línii následníctva dánskeho kráľovského trónu, hneď po svojom otcovi, princovi Frederikovi. Kráľovský pár má okrem neho ešte osemročnú dcéru princeznú Izabelu a štvorročné dvojičky princa Vincenta a princeznú Josephine.

Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. decembra 2015

Odporúčané články