Daniela Hantuchová postúpila do hlavnej súťaže v Katoviciach

Na turnaji v Katoviciach sa predstavia tri slovenské tenistky – obhajkyňa titulu Karolína Schmiedlová, Dominika Cibulková aj Daniela Hantuchová. Pre zranenie ľavého zápästia sa odhlásila Magdaléna Rybáriková.KATOVICE 4. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zvíťazila za 91 minút dvakrát 6:4 nad 22-ročnou Ukrajinkou Katerynou Kozlovovou (130.) v stretnutí pondelňajšieho finálového 3. kola kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA International Katowice Open v poľských Katoviciach.

Tridsaťdvaročná popradská rodáčka Hantuchová už má istotu prémie 1925 USD brutto a 19 bodov do renkingu, v ktorom figuruje na 183. mieste. V 1. kole „main draw“ sa bývalá päťka hodnotenia stretne s Lotyškou Jelenou Ostapenkovou nasadenou ako treťou. Proti 18-ročnej 38. žene počítačového poradia sa zverenkyňa Giovanniho de Lorenziho pokúsi nadviazať na triumf 6:4, 6:4 z kvalifikácie januárového austrálskeho Sydney. Postupujúca bude v osemfinále čeliť lepšej z duelu Kristýna Plíšková (ČR) – Heather Watsonová (V. Brit.).

V Katoviciach budú zo SR hrať aj obhajkyňa titulu Karolína Schmiedlová a Dominika Cibulková. Pre zranenie ľavého zápästia sa odhlásila Magdaléna Rybáriková.

Dvojhra – kvalifikácia – 3. kolo (finále):
Daniela Hantuchová (SR) – Kateryna Kozlovová (Ukr.-1) 6:4, 6:4 za 91 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. apríla 2016

Odporúčané články