Ďalší útok v Turecku: Auto s výbušninami mierilo na políciu

Juhovýchodné Turecko zažíva nárast násilia od júla minulého roka, keď stroskotal krehký mierový proces medzi tureckou vládou a povstalcami z PKK. Istanbul 12. apríla (WebNoviny.sk) – Pri útoku vozidlom naloženým výbušninami v prevažne kurdskom regióne na juhovýchode Turecka utrpelo v pondelok večer zranenia viacero ľudí. Informovala o tom štátna tlačová agentúra Anadolu.

Podľa správy, ktorá presnejší počet zranených neuvádza, „teroristi“ spojení s povstaleckou Stranou kurdských pracujúcich (PKK) zaútočili na policajnú stanicu v meste Hani v provincii Diyarbakir, píše agentúra AP.

Zdroj agentúry Reuters uviedol, že na miesto útoku dorazilo približne 20 sanitiek. Podľa svedkov bol výbuch natoľko silný, že rozbíjal okná a otriasol budovami v okolí.

Juhovýchodné Turecko zažíva nárast násilia od júla minulého roka, keď stroskotal krehký mierový proces medzi tureckou vládou a povstalcami z PKK. Turecká armáda následne spustila v regióne rozsiahle operácie, pri ktorých podľa nej zabili tisíce militantov.
Turecko a jeho spojenci pokladajú PKK za teroristickú organizáciu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. apríla 2016

Odporúčané články