Ďalší rebel v Sieti, vládu so Smerom nepodporí ani Zimenová

Výzvu #nievmojommene podpísalo viac ako 16-tisíc ľudí. Iniciatívou členovia, voliči aj sympatizanti strany Sieť vyzývajú členov strany, aby nešli do vlády do Smerom-SD.BRATISLAVA 15. marec (WebNoviny.sk) – Zuzana Zimenová, ktorá je prvou poslaneckou náhradníčkou Siete oznámila, že nebude v parlamente podporovať vládu Smeru-SD, SNS, Mosta-Híd a Siete. Zimenová sa poslaneckého mandátu ujme v prípade, že niektorý zo zvolených poslancov Siete nastúpi do exekutívy, vtedy ako prvá náhradníčka automaticky nastúpi do parlamentu. Zimenová by v národnej rade pôsobila ako nezaradená poslankyňa.

PARLAMENTNÉ VOĽBY

Obrazom: Poslanci si prevzali osvedčenia o zvolení

Odborníčka na školstvo nie je členkou Siete, v strane viedla pracovnú skupinu pre vzdelávanie.

O svojom postoji v utorok informovala stranícke orgány Siete. Ak strana Sieť podpíše koaličnú zmluvu so stranou Smer-SD o vytvorení vlády, členstva v strane Sieť sa vzdajú aj poslanci Miroslav Beblavý, Simona Petrík a Katarína Macháčková.

Z pôvodne desaťčlenného poslaneckého klubu Siete by tak novú vládu podporovalo šesť poslancov. „Informovala som predsedníctvo, že nebudem vedieť podporiť Ficovu vládu. Ale to neznamená, že by som ako nezávislá poslankyňa nepodporila dobré návrhy v prospech školstva, či už prídu zo strany vlády alebo poslancov,“ povedala Zimenová.

Odporúčame:

Figeľova éra v KDH sa skončila, vzdal sa funkcie predsedu

Prieskum: Slováci uprednostňujú koalíciu na čele so Smerom

Ak by boli voľby teraz, Sieť a Kollár by v parlamente neboli

Výzvu na stránke www.nievmojommene.sk, ktorej spustenie oznámil Miroslav Beblavý zo Siete na pondelkovej tlačovej konferencii, podpísalo za 24 hodín viac ako 16-tisíc ľudí. Iniciatívou členovia, voliči aj sympatizanti strany Sieť vyzývajú členov strany, aby nešli do vlády so Smerom-SD.

Ako ďalej agentúru SITA informoval Miroslav Beblavý, väčšinu podpísaných tvoria voliči strany, ale aj tí, ktorí ju chceli voliť, no na poslednú chvíľu si to rozmysleli. „Nejde o žiadny like na Facebooku, ale o ľudí, ktorí sa podpísali vlastným menom, priezviskom a pridali aj svoj e-mail,“ poznamenal.

Výzvu podpísalo podľa Beblavého viac ako 250 členov strany. Ako najčastejší dôvod uvádzali napríklad to, že Smer-SD nepotrebuje spoluvládcu, ale len komparz, so Smerom vo vláde nebudeme mať dobrý štát či so Smerom sa dá len kradnúť a nie vládnuť, informoval.

VÝSLEDKY PARLAMENTNÝCH VOLIEB

Obrazom: Parlamentné voľby 2016

TAKTO PREBIEHALI PARLAMENTNÉ VOĽBY

Rokovania o novej vláde:

Lídri strán rokovali osem hodín, Fico oznámil výsledok

Simon z Mosta-Híd nepodporí vládu so Smerom, SNS a Sieťou

Bugár v liste vysvetľuje rokovania so Smerom a SNS

Beblavý nevylučoval spoluprácu so Smerom, zmenil však názor

Igor Matovič vyzval na konanie predčasných volieb

Most-Híd má podmienky, inak do vlády s Ficom nevstúpi

Sulík to povedal narovinu. Je ešte šanca na pravicovú vládu?

Matovič: Vláda Smeru, SNS, Mostu a Siete bola dohodnutá

Danko: Voliči SNS pochopia spojenie so Smerom a Mostom

Procházka hovoril s Ficom, rokovať o vláde bude aj Sieť

Bugár sa stretol s Ficom, rokovania o vláde budú pokračovať

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. marca 2016

Odporúčané články