Crosbymu pomohli 110 hráči k tisícemu bodu v NHL, zo Slovákov najviac Pálffy

PITTSBURGH 9. marca (WebNoviny.sk) – Dovedna stodesať hokejistov priamo pomohlo Sidneymu Crosbymu počas kariéry dosiahnuť tisíc kanadských bodov v NHL v drese Pittsburghu.

Jednoznačne najväčšiu zásluhu na tomto míľniku 29-ročnej hviezdy Penguins má jeho spolupútnik Jevgenij Malkin – ruský center vyťažil 101 zásahov z Crosbyho prihrávok, sám mu pripravil 91 gólov a spoločne obslúžili spoluhráčov v 70 prípadoch.

Odporúčame:
Video: Číslom vzdáva hold Lemieuxovi. Ho-Sang si otvoril strelecký účet v NHL

Malkin sa na Crosbyho úspechu podieľal štatisticky 262 bodmi. Aj ďalšie pozície patria súčasným hráčom „Pens“ Chrisovi Kunitzovi (185) a Krisovi Letangovi (160).

Na dlhočiznom zozname nechýbajú ani slovenské mená. Server BarDown.com patriaci pod TSN vyzdvihol prínos krídelníka Žigmunda Pálffyho, hoci v sezóne 2005/2006, svojej poslednej v NHL a zároveň Crosbyho nováčikovskej, odohral za Penguins len 42 zápasov. „Demonštruje to, ako skvele im to na ľade klapalo. Pálffy odohral s Crosbym iba 42 duelov, ale prispel až 23 bodmi,“ uviedol spomenutý zdroj.

Odporúčame:
Tomáša Tatara čaká operácia, nepôjde na majstrovstvá sveta

Okrem 23 bodov Pálffyho (4 góly, 8 prvých a 11 druhých asistencií) sa na Crosbyho tisícke priamo podieľali aj Miroslav Šatan (14 bodmi), Tomáš Surový (10) a Marián Hossa (3). Crosby dosiahol tisíci bod 16. februára 2017, v súčasnosti ich má už o sedem viac.

Viac k témam: hokej, nhl, Pittsburgh Penguins, Sidney Crosby
Zdroj: Webnoviny.sk – Crosbymu pomohli 110 hráči k tisícemu bodu v NHL, zo Slovákov najviac Pálffy © SITA Všetky práva vyhradené.

9. marca 2017

Odporúčané články