Čínsky festival psieho mäsa sa stal terčom aktivistov

Slávnosti odohrávajúce sa v čínskom meste Jü-lin sa stali symbolom krutosti, nedostatku hygieny a do značnej miery nekontrolovaného spracovateľského priemyslu. Peking 4. apríla (WebNoviny.sk) – Ochrancovia práv zvierat dnes oznámili, že sa snažia o zrušenie každoročného letného festivalu psieho mäsa v južnej Číne, ktorý zhoršuje medzinárodnú reputáciu krajiny. Informovala o tom agentúra AP.

Aktivisti zdôraznili, že budú pokračovať v úsilí o zakázanie uvedeného podujatia a presadenie legislatívy, zakazujúcej zabíjanie psov a mačiek a konzumáciu ich mäsa.

Odhaduje sa, že v Číne každoročne zabijú kvôli mäsu 10-20 miliónov psov. Slávnosti odohrávajúce sa v čínskom meste Jü-lin sa podľa agentúry AP stali v tomto kontexte symbolom krutosti, nedostatku hygieny a do značnej miery nekontrolovaného spracovateľského priemyslu. Kontroverzný festival sa bude tento rok konať 20. júna.

Riaditeľ organizácie na ochranu zvierat VShine Jü Chung-mej povedal, že Čína by mala nasledovať príklad rozvinutých krajín, ktoré už konzumáciu psov a mačiek zakázali.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. apríla 2016

Odporúčané články