Cíger privítal všetkých nominovaných, najskúsenejším Graňák

Slovenská hokejová reprezentácia v pondelok zišla v Bratislave na ďalšom kempe pred svetovým šampionátom.BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Do prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie, ktorá sa v pondelok popoludní zišla v Bratislave na ďalšom tréningovom kempe, budú s blížiacim sa svetovým šampionátom (6. – 22. mája) postupne pribúdať ďalší vážni adepti na štart v Rusku.

„U nás či v Česku prebieha play-off, takže postupne čakáme, ako budú tímy vypadávať. Ďalších hráčov začneme riešiť po Veľkej noci. Napríklad z Trenčína mám záujem o Michala Hlinku, bojovného hokejistu nepríjemného pre súpera. Bratia Hudáčkovci sa pridajú na budúci týždeň. Obranca Andrej Meszároš má problém s nohou, mal sa hlásiť na magnetickej rezonancii u doktora Grauzela, máme mať diagnostiku,“ uviedol tréner Zdeno Cíger, ktorý má na tohtotýždňovom kempe k dispozícii troch brankárov, osem obrancov a dvanástich útočníkov.

Časť z nich sú juniori, adepti na miesto v reprezentačnej „dvadsiatke“. „Väčšina chalanov mala voľno, niektorí trénovali. Dôležité je, aby zostali v kontakte s ľadom, oživili svalstvo a udržali sa v kondícii,“ pokračoval Cíger.

Kouča Slovákov tešia správy z NHL o Markovi Daňovi (Winnipeg), Martinovi Marinčinovi (Toronto) či Andrejovi Sekerovi (Edmonton), ktorí by za priaznivých okolností mohli posilniť reprezentáciu po skončení klubovej sezóny. „Ich forma graduje, na ľade dostávajú dostatok priestoru, čo je pre mňa pozitívne,“ poznamenal Cíger a podotkol, že do konečnej podoby nominácie môže prehovoriť zdravotný stav a výkonnosť. „Hoci do šampionátu zostáva ešte niekoľko týždňov, čas letí. Bude zaujímavé sledovať, ako to bude napokon vyzerať,“ doplnil Zdeno Cíger.

Káder slovenskej hokejovej reprezentácie na tohtotýždňovom tréningovom kempe v Bratislave:

Brankári: Frederick Foltán (HK Nitra „20“), Boris Babik (HKM Zvolen „20“), Tomáš Tomek (MsHK DOXXbet Žilina)

Obrancovia: Martin Bdžoch (HC Spišská Nová Ves „20“), Dominik Graňák (Rögle BK/Švéd.), Lukáš Kozák (Kometa Brno/ČR), Patrik Luža, Mislav Rosandič, Michal Sersen, Ivan Švarný (všetci Slovan Bratislava), Tomáš Rusina (MHC Martin)

Útočníci: Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec/ČR), Filip Surovka, Peter Galamboš (obaja MHC Martin), Václav Stupka, Lukáš Handlovský (obaja MsHK DOXXbet Žilina), Patrik Lušňák, Pavol Skalický, Andrej Šťastný, Marek Viedenský (všetci Slovan Bratislava), Martin Réway (HC Fribourg-Gottéron/Švaj.), Rastislav Špirko (Kometa Brno/ČR), Denis Pätoprstý (BK Mladá Boleslav „20“/ČR)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. marca 2016

Odporúčané články