Cíger privítal na zraze aj Meszároša, Slovákov čakajú Fíni

Slovenskí hokejisti začali ďalšiu fázu prípravy na svetový šampionáte. V závere tohto týždňa absolvujú aj prvé prípravné zápasy v mestách Pori a Turku budú ich súpermi domáci Fíni.BRATISLAVA 4. apríla (WebNoviny.sk) – V pondelok ráno začala slovenského hokejová reprezentácia s ďalším týždňom spoločnej prípravy pred májovými majstrovstvami sveta v Rusku. Tréner výberu SR Zdeno Cíger urobil minimálne zmeny v kádri, keď dvojicu Martinčanov Tomáša Rusinu a Filipa Surovku nahradil skúsený obranca Andrej Meszároš.

Program tohtotýždňových prípravných duelov slovenskej hokejovej reprezentácie:
štvrtok 7. apríla: Fínsko – Slovensko (17.30 h SELČ, Pori)
piatok 8. apríla: Fínsko – Slovensko (17.30 h SELČ, Turku)

Cíger je s doterajšou prípravou zatiaľ spokojný

Hlavný kouč na zraze privítal všetkých 29 nominovaných hráčov. „Chlapci si počas víkendu trochu vyfúkli a teraz pokračujeme ďalej. Ako nový zatiaľ prišiel iba Andrej Meszároš, už by mal byť dôkladne oddýchnutý a v plnej sile. Čakáme na ďalších, uvidíme, ako budú pokračovať zápasy play-off. Sledujeme viacero hráčov v niekoľkých ligách. Najväčšie šance z tej našej majú Bartánus alebo Hrnka. Bartánus sa na všetkých akciách ukazoval veľmi dobre, Hrnka v Žiline tiež príjemne prekvapil, no je mladší a menej skúsený. Šedivý bol s nami, no teraz je zranený. V defenzíve je silná konkurencia, je tam viacero šikovných chalanov. Zatiaľ to v extraligovom play-off nie sú hviezdne vystúpenia, ide skôr o kolektívne výkony,“ povedal Zdeno Cíger a doplnil: „S doterajšou prípravou som zatiaľ veľmi spokojný, ešte sme nemali žiadny problém, pokiaľ ide o prístup a nasadenie. Je radosť s chlapcami pracovať, čas nám rýchlo ubieha. Je to veľmi motivačné, všetci majú chuť a to je veľmi dôležité.“

Z NHL môžu zatiaľ prísť Marinčin, Sekera a Daňo

Hlavného kormidelníka veľmi teší, že už v závere tohto týždňa absolvujú jeho zverenci prvé prípravné zápasy, v mestách Pori a Turku budú ich súpermi 7. a 8. apríla domáci Fíni.

„Niektorí chlapci už viac ako tri týždne nehrali. Zápasový rytmus je dosť dôležitý a je dobré, že prichádzajú už aj súboje. Pre nás je teraz podstatné, že už ideme hrať. Je jedno, akého súpera máme. Môžeme otestovať hráčov, ako si poradia s Fínmi. Vyskúšame si aj iný štýl, doteraz sme hrali dookola s Nemcami, Švajčiarmi či Bielorusmi,“ pokračoval Cíger a doplnil: „V obrane aj útoku vidím potenciál, tí hráči na to majú. Konkurencia vo svete je však veľká. Pre mňa sú dôležité chuť, nasadenie, bojovnosť a tímová práca. Reálne si musíme priznať, že nemáme toľko individualít ako v minulosti. Musíme to brať kolektívne, aby mužstvo makalo spolu a pomáhalo si navzájom.“

S blížiacim sa záverom základnej časti zámorskej NHL kouč Cíger vie, že zatiaľ môže rátať s obrancami Martinom Marinčinom a Andrejom Sekerom či s útočníkom Markom Daňom. „Ak to bude možné, budeme chcieť, aby hrali za nás už v závere prípravy. Je to však vec budúcnosti, pretože nevieme, v akom budú stave,“ poznamenal tréner. V minulom týždni už na ľade mal Cíger aj obrancu Mareka Ďalogu, ktorý si doliečuje zranené koleno.

Káder slovenskej hokejovej reprezentácie na tohtotýždňový tréningový kemp v Bratislave a prípravné zápasy vo Fínsku:

Brankári: Július Hudáček (Örebro HK, Švéd.), Branislav Konrád (HC Olomouc, ČR), Tomáš Tomek (MsHK DOXXbet Žilina)

Obrancovia: Peter Čerešňák (HC Vítkovice Steel, ČR), Marek Ďaloga (Ak Bars Kazaň, KHL/Rus.), Dominik Graňák (Rögle BK/Švéd.), Adam Jánošík (HC Piráti Chomutov, ČR), Oldrich Kotvan (HC PSG Zlín, ČR), Lukáš Kozák (Kometa Brno/ČR), Patrik Luža, Mislav Rosandič, Michal Sersen, Ivan Švarný (všetci Slovan Bratislava/KHL), Andrej Meszároš (Sibir Novosibirsk, KHL/Rus.)

Útočníci: Rastislav Dej (HK Mountfield Hradec Králové, ČR), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR), Peter Galamboš (MHC Martin), Michal Hlinka (Dukla Trenčín), Libor Hudáček (Örebro HK, Švéd.), Václav Stupka, Lukáš Handlovský (obaja MsHK DOXXbet Žilina), Patrik Lušňák, Pavol Skalický, Andrej Šťastný, Marek Viedenský (všetci Slovan Bratislava), Tomáš Marcinko (HC Dynamo Pardubice, ČR), Martin Réway (HC Fribourg-Gottéron/Švaj.), Rastislav Špirko (Kometa Brno), Michael Vandas (HC Vítkovice Steel, ČR)

Realizačný tím: Róbert Švehla (generálny manažér), Zdeno Cíger (hlavný tréner), Miroslav Miklošovič (asistent trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), Róbert Bereš (kondičný tréner), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Viktor Fábik, Andrej Foltýn (fyzioterapeuti), Samuel Petráš (kustód), Michal Malina (masér)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. apríla 2016

Odporúčané články