Cibulková si v Brisbane zahrá osemfinále, Schmiedlová nie

Karolína Schmiedlová podľahla americkej reprezentantke Varvare Lepčenkovej za 74 minút 2:6, 1:6 aj vinou 10 dvojchýb.

BRISBANE 3. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková zvíťazila nad rovnako nenasadenou Belgičankou Yaninou Wickmayerovou za 132 minút 3:6, 6:4, 6:4 v nedeľňajšom zápase 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Premier Brisbane International v austrálskom Brisbane (dotácia 1 milión USD, tvrdý povrch Plexicushion).

Nezastavilo ju ani 8 dvojchýb pri 0 esách (zdolaná 5:5). V rozhodujúcom sete tohto súboja dvoch bývalých zverenkýň Vladimíra Pláteníka prehrávala 26-ročná Bratislavčanka 3:4 a 0:40 pri svojom servise, ale ôsmy gem napokon získala, následne sama zvládla brejk a potom sa dopodávala k postupu. V bilancii zo vzájomných súbojov s rovesníčkou zvýšila na 5:2. V osemfinálovom 2. kole bude Cibulková čeliť úspešnej z duelu Jelena Jankovičová (Srb.) – Roberta Vinciová (Tal.-8). Bez ohľadu na meno súperky sa teda stretnú dve grandslamové finalistky.

V nedeľu v 1. kole tohto podujatia neuspela Karolína Schmiedlová: podľahla americkej reprezentantke Varvare Lepčenkovej za 74 minút 2:6, 1:6 aj vinou 10 dvojchýb. Dvadsaťjedenročná Košičanka nenadviazala na triumf 6:3, 3:6, 6:4, ktorý proti rovnakej rivalke dosiahla vlani v auguste v Cincinnati. Lepčenková medzi najlepšími šestnástimi bude čeliť španielskej dvojke „pavúka“ Garbine Muguruzovej-Blancovej.

Vo finálovom 3. kole kvalifikácie v Brisbane sa presadila Jana Čepelová, ktorá prekonala Rusku Margaritu Gasparianovú nasadenú ako druhú za 86 minút 6:1, 6:4 a vyzve domácu grandslamovú šampiónku Samanthu Stosurovú. Sprievodným nábojom bude pripomienka blížiaceho sa bratislavského fedcupového súboja SR – Austrália (6. – 7. februára).

V 1. kole štvorhry sa lúči veteránka Janette Husárová. Po boku Španielky Maríe José Martínezovej-Sánchezovej prehrala so španielskym párom Anabel Medinová-Garriguesová, Arantxa Parrová-Santonjová za 68 minút 4:6, 3:6.

Dvojhra – kvalifikácia – 3. kolo (finále):

Jana Čepelová (SR) – Margarita Gasparianová (Rus.-2) 6:1, 6:4 za 86 minút

Dvojhra – hlavná súťaž – 1. kolo:

Dominika Cibulková (SR) – Yanina Wickmayerová (Belg.) 3:6, 6:4, 6:4 za 132 minút
Varvara Lepčenková (USA) – Karolína Schmiedlová (SR) 6:2, 6:1 za 74 minút
Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) – Timea Bacsinszká (Švaj.-5) 6:2, 6:1
Alizé Cornetová (Fr.) – Kristina Mladenovicová (Fr.) 6:3, 6:4
Andrea Petkovicová (Nem.) – Teliana Pereirová (Braz.) 6:1, 6:2

Štvorhra – 1. kolo:

Anabel Medinová-Garriguesová, Arantxa Parrová-Santonjová (Šp.) – Janette Husárová, María José Martínezová-Sánchezová (SR/Šp.) 6:4, 6:3 za 68 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.