Cibulková postúpila do osemfinále štvorhry

Cibulková „pomstila“ krajanky Janette Husárovú a Karolínu Schmiedlovú za nezdar z 1. kola deblovej súťaže proti týmto súperkám.MELBOURNE 22. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková a Belgičanka Kirsten Flipkensová zvíťazili nad rovnako nenasadeným americko-austrálskym párom Madison Keysová, Ajla Tomljanovičová za 73 minút 6:3, 7:5 v piatkovom zápase 2. kola štvorhry na melbournských grandslamových Australian Open. V prvom sete navodili rozhodnutie únikom z 1:1 na 4:1, v druhom predviedli priebežný obrat z 2:4 na 5:4 a napokon nepykali za nevyužie dvoch jednotlivých mečbalov pri vlastnom podaní v desiatom geme. Cibulková „pomstila“ krajanky Janette Husárovú a Karolínu Schmiedlovú za nezdar z 1. kola deblovej súťaže proti týmto súperkám.

Slovenka a Belgičanka budú v osemfinálovom 3. kole čeliť postupujúcim zo súboja Anastasia Rodionovová, Arina Rodionovová (Aus.) – Sabine Lisická, Bethanie Matteková-Sandsová (Nem./USA). Pre 26-ročnú Bratislavčanku Cibulkovú je doterajším maximom vo štvorhre na veľkej štvorke štvrťfinále newyorských US Open už zo sezóny 2008. Na južnej pologuli si teraz utvorila nový miestny deblový osobný rekord po dosiahnutí 2. kola v rokoch 2012, 2013 a 2015.

Vo dvojhre na medzinárodných otvorených majstrovstvách Austrálie 2016 sa Cibulková rozlúčila už v pondelok v 1. kole, keď nestačila na Francúzku Kristinu Mladenovicovú (3:6, 4:6).

Štvorhra žien – 2. kolo:

Dominika Cibulková, Kirsten Flipkensová (SR/Belg.) – Madison Keysová, Ajla Tomljanovičová (USA/Aus.) 6:3, 7:5 za 73 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. januára 2016

Odporúčané články