Český minister Hamáček má koronavírus, bol v kontakte s Tomanom aj prezidentom Zemanom

438550_img_3113 676x451.jpg

21.10.2020 (Webnoviny.sk) – Český minister vnútra Jan Hamáček sa nakazil koronavírusom. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz s tým, že sa tak zrejme stalo na rokovaní s ministrom poľnohospodárstva Miroslavom Tomanom.

Je v izolácii a pracuje online

Informáciu potvrdila hovorkyňa ČSSD Eva Gregorová a neskôr aj samotný Hamáček prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter.

„Áno, mám, bohužiaľ, tiež koronavírus, testy na COVID-19 potvrdili, že som pozitívny. Pravdepodobne som sa nakazil na rokovaní s ministrom poľnohospodárstva. Som doma v izolácii, ale ďalej pracujem online, vrátane rokovania vlády. Prosím, dávajte na seba pozor,“ uviedol Hamáček.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa Gregorovej má ochorenie u oboch ministrov zatiaľ veľmi mierny priebeh. V súvislosti s Tomanovou nákazou šlo na testy celé vedenie ČSSD, ktoré sa minulý týždeň vo štvrtok zúčastnilo na rokovaní.

Rekord v Českej republike

U ostatných, teda ministerky práce a sociálnych vecí Jany Maláčovej, ministra zahraničia Tomáša Petříčka, podpredsedu strany Michala Šmardu a ministra kultúry Lubomíra Zaorálka, sa nákaza nepotvrdila.

Podobne ako Toman, i Hamáček sa pred niekoľkými dňami stretol aj s prezidentom Milošom Zemanom.

V utorok padol v Českej republike ďalší rekord v počte prípadov nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá počas dňa odhalili 11 984 infikovaných. V súčasnosti je v Česku viac ako 113-tisíc aktívnych prípadov, z toho je podľa dát ministerstva zdravotníctva 4 064 pacientov v nemocniciach. V dôsledku nákazy zomrelo 1 619 osôb.

Viac k témam: Koronavírus COVID-19 v Česku
Zdroj: Webnoviny.sk – Český minister Hamáček má koronavírus, bol v kontakte s Tomanom aj prezidentom Zemanom © SITA Všetky práva vyhradené.

21. októbra 2020

Odporúčané články