Česko zastavilo program na prijatie 153 irackých kresťanov

Zatiaľ v rámci spomínaného programu pricestovalo do ČR 89 irackých kresťanov a tí, čo Česko neopustili, môžu na jeho území zostať.Praha 7. apríla (WebNoviny.sk) – Česká vláda zastavila program na udelenie azylu 153 irackým kresťanom, ktorých vo vlasti ohrozovali islamskí extrémisti. Dnešné rozhodnutie vlády prišlo po tom, čo 25 Iračanov, ktorí pred dvoma mesiacmi pricestovali do Česka, požiadalo o zrušenie azylových procedúr.

Namiesto návratu do Iraku však ilegálne odišli cez víkend do susedného Nemecka a tam ich zatkli. Úrady oznámili, že všetci požiadali v Nemecku o azyl a ako dôvod uviedli rodinné väzby. Osem ďalších Iračanov sa rozhodlo vrátiť do Iraku, informovala tlačová agentúra AP.

Zatiaľ v rámci spomínaného programu pricestovalo do ČR 89 irackých kresťanov a tí, čo Česko neopustili, môžu na jeho území zostať. Český minister vnútra Milan Chovanec vyhlásil, že tento prípad ukazuje, že systém povinných kvót na prerozdeľovanie utečencov medzi členské štáty Európskej únie nemôže dobre fungovať.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. apríla 2016

Odporúčané články