Česi idú do Ruska bez Krejčího, ale s Plekancom i Pastrňákom

Do kádra ešte môžu pribudnúť finalisti domácej extraligy, či dvojica útočníkov Magnitogorska Jan Kovář a Tomáš Filippi.
PRAHA 12. apríla (WebNoviny.sk) – Koniec základnej časti v NHL znamenal uvoľnenie viacerých českých hokejistov pre potreby národného tímu na blížiacich sa majstrovstvách sveta v Rusku. Trénerovi Vladimírovi Vůjtkovi prisľúbili účasť brankár Ondřej Pavelec (Winnipeg), obrancovia Michal Jordán (Carolina) a Jakub Nakládal (Calgary) či útočníci Tomáš Plekanec (Montreal), Jiří Sekáč (Arizona) a David Pastrňák (Boston). Do Ruska určite nepricestuje Pastrňákov tímový kolega David Krejčí, ktorý má problémy s panvovou kosťou a zrejme bude musieť na operáciu. Informoval o tom portál idnes.cz. „Problémy mám už 20 zápasov. Vďaka skvelým lekárom som však bol schopný hrať a udržiavať sa v takej kondícii, aby som tímu pomohol,“ vravel Krejčí pre Boston Globe.

„V zámorí sa práve začínajú výstupné prehliadky a čakáme, ako dopadnú. To je aj prípad Martina Hanzala z Arizony, v jeho prípade nevieme, ako sa zachová klub. Dá sa však predpokladať, že ho nepustia, lebo v závere základnej časti vynechal niekoľko zápasov. Zo zdravotných dôvodov nebude s nami ani Michael Frolík. Na ďalších hráčov plánujeme čakať do skončenia 1. kola play-off v zámorí,“ povedal tréner Vůjtek českým médiám. Podľa jeho slov reprezentáciu odmietol Hanzalov spoluhráč, obranca Zbynék Michálek, a to z rodinných dôvodov. Vůjtek sa rozhodoval nevolať veterána z útoku New Jersey Patrika Eliáša (39), ktorý „odohral toho málo, aby mohol byť nominovaný na MS“. V súvislosti s menej vyťaženými hráčmi z NHL, akými sú Jordán či Nakládal, bývalý slovenský reprezentačný kouč aj pre idnes.cz poznamenal: „Chcem ich ešte vyskúšať v príprave, musia ukázať, že sú lepší ako hráči z Európy.“

Čechom definitívne padol aj štart útočníka Vladimíra Sobotku z Omska a tiež Romana Horáka z Podoľska pre otras mozgu. Naopak, do kádra ešte môžu pribudnúť finalisti domácej extraligy, či dvojica útočníkov Magnitogorska Jan Kovář a Tomáš Filippi, ktorí momentálne bojujú o Gagarinov pohár v KHL. Na český tím najbližšie čaká duo prípravných zápasov proti Švajčiarom vo Vispe a Bieli /13. a 15. 4./. Nedávno v Ústí nad Labem v rámci seriálu Euro Hockey Challenge dvakrát zdolali Nemcov – 7:2 a 2:1. Majstrovstvá sveta sa budú konať v dňoch 6. – 22. mája v Petrohrade a Moskve. Na Čechov čakajú v moskovskej skupine postupne domáci Rusi, Lotyši, Švédi, Nóri, Kazachovia, Dáni a Švajčiari.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. apríla 2016

Odporúčané články