Černák dostal od Zachu varovanie pred českou odplatou na MS

Erik Černák: „Prvý raz v kariére prechádzam z úzkej plochy na širokú a na prvom tréningu som ten rozdiel poriadne cítil.“

HELSINKI 25. decembra (WebNoviny.sk) – Asistent kapitána slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Erik Černák si pred svojím tretím šampionátom tejto vekovej kategórie uvedomuje dôležitosť prvého zápasu a očakáva aj českú snahu o odplatu. V rozhovore pre oficiálnu stránku Medzinárodnej hokejovej federácie iihf.com dobre stavaný obranca nešpecifikoval ciele slovenského tímu.

„Pred rokom sme získali bronz a každý fanúšik teraz očakáva, že úspech zopakujeme. Ale my na také niečo nemyslíme. Chceme vyhrať každý zápas. Musíme v skupine nazbierať čo najviac víťazstiev, aby sme vo štvrťfinále dostali prijateľného súpera,“ povedal 18-ročný obranca Erie Otters v OHL. Kľúčový podľa neho bude hneď prvý súboj B-skupiny v nedeľu proti Bielorusom. „Ak ho zvládneme, prídu do mužstva sebavedomie a pohoda. Prvý zápas na turnaji je vždy veľmi dôležitý.“

Už v pondelok si potom Slováci zmerajú sily s Čechmi, ktorých vlani vyradili vo štvrťfinále (3:0). „Rozprával som sa Pavlom Zachom, ktorý tiež hrá v OHL (Sarnia Sting – pozn.) a ten mi nezabudol pripomenúť, že nás čaká odplata. Podľa mňa však môžeme hrať vyrovnanú partiu s ktorýmkoľvek súperom a Česi nie sú výnimkou. Urobíme všetko pre to, aby sme ich zase zdolali,“ prízvukoval Černák, ktorého si v tohtoročnom drafte NHL vybrali Los Angeles Kings v druhom kole z celkovo 43. miesta.

Od septembra si zvyká na zámorský štýl hokeja a najmä úzke klziská. Za Erie odohral 18 zápasov, nazbieral osem kanadských bodov. „Prvý raz v kariére prechádzam z úzkej plochy na širokú a na prvom tréningu som ten rozdiel poriadne cítil. Verím, že si s tým poradím. Inak s fyzickou hrou nemám problém. Telo používam na svoju obranu, beriem to ako rutinu,“ poznamenal košický rodák, ktorého prvý raz čaká úloha jedného z lídrov tímu. „Uplynulé dva roky na medzinárodnej scéne boli pre mňa učňovské. Teraz sa pokúsil predviesť niečo špeciálne. V každom zápase chcem odviesť maximum a pomôcť celému tímu. Verím, že nás čaká úspešný turnaj,“ zakončil Erik Černák.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. decembra 2015

Odporúčané články