Čepelová v Soule bez semifinále, podľahla Niculescovej

Rumunská tenistka Monica Niculescová vo štvrťfinále turnaja v Soule zdolala Slovenku Janu Čepelovú.SOUL 23. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Jana Čepelová si nezahrá druhý týždeň za sebou medzi štyrmi najlepšími na turnaji WTA. Semifinalistka minulotýždňového „hardového“ podujatia tiež so štatútom International v japonskom Tokiu v piatok nestačila vo štvrťfinále v kórejskom Soule na Rumunku Monicu Niculescovú, päťka pavúka ju zdolala za 81 minút 6:4, 6:2.

Dvadsaťtriročná Košičanka v osemfinále vyradila turnajovú jednotku a Niculescovej krajanku Irinu-Cameliu Begovú v trojsetovej bitke 6:3, 4:6, 6:3, ale druhú rumunskú prekážku už neprekonala. Zo šiestich brejkových príležitostí súperky dokázala odvrátiť iba jednu, sama využila tri z piatich takýchto možností.

Dvadsaťosemročná Monica Niculescová (55.) sa dostala medzi najlepších osem cez inú Slovenku Karolínu Schmiedlovú (6:2, 6:2). Čepelová má s ňou po štvrtku skóre už 0:3 bez zisku čo i len setu. Predvlani s ňou prehrala na antuke v Madride 0:6, 1:6 a minulý rok na wimbledonskej tráve dvakrát 3:6.

Zverenkyňa Martina Zathureckého si odnesie zo Soulu prémiu 5900 USD brutto a 60 bodov do hodnotenia, ktoré by ju podľa nezáväzného prepočtu mali zo súčasného 102. miesta v počítačovom poradí posunúť na 97. priečku. Počas ostatných dvoch ázijských týždňov významne prospela ambícii zmestiť sa nad čiaru hlavnej súťaže grandslamových Australian Open 2017.

Dvojhra – štvrťfinále:
Monica Niculescová (Rum.-5) – Jana Čepelová (SR) 6:4, 6:2 za 81 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. septembra 2016

Odporúčané články