Cehlárik dvakrát skóroval, Fehérváry zažil prehru a neuspel ani tím so Studeničom

17.10.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský útočník Peter Cehlárik dvakrát skóroval v stredajšom zápase AHL a stal sa treťou hviezdou duelu, ale jeho tím Providence Bruins prehral na ľade Laval Rocket 4:5 po samostatných nájazdoch.

Domáci suverénne viedli po prvej tretine 4:0, Cehlárik bol v 32. min prvý úspešný strelec hosťujúceho tímu. Dvadsaťštyriročný žilinský rodák v tretej tretine pridal aj svoj druhý gól, keď v 58. min priebežne znížil na 3:4. Zápas sa napokon predlžoval a vyvrcholil v nájazdoch. V nich Cehlárik neuspel rovnako ako ďalší piati jeho spoluhráči.

V stredajšom štvorzápasovom programe AHL si zahrali aj ďalší dvaja slovenskí hokejisti. Nebodovali a so svojimi tímami neuspeli. Útočník Marián Studenič bol pri prehre Binghamtonu na ľade tímu Wilkes-Barre/Scranton 3:5 a zápas ukončil s mínusovým bodom. Obranca Martin Fehérváry zažil s Hershey prehru v Toronte proti Marlies 3:4. Mladý Slovák si pripísal dve strely na bránku.

Výsledky zápasov AHL so Slovákmi

streda:

Laval – Providence 5:4 po sam. nájazdoch (4:0, 0:1, 0:3, 0:0 – 1:0)
*Peter Cehlárik (Providence) – 2 góly, 3 strely, 3 plusové body, nepremenený nájazd, 3. hviezda

Toronto – Hershey 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
*Martin Fehérváry (Hershey) – 2 strely

Wilkes-Barre/Scranton – Binghamton 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
*Marián Studenič (Binghamton) – 2 strely, 1 mínuska

Viac k témam: AHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Cehlárik dvakrát skóroval, Fehérváry zažil prehru a neuspel ani tím so Studeničom © SITA Všetky práva vyhradené.