Časť letušiek Air France odmieta mať v Iráne zahalené vlasy

Viacero odborových organizácií požiadalo vedenie Air France, aby nosenie šatky a nohavíc bolo dobrovoľné.Paríž 3. apríla (WebNoviny.sk) – Obnovenie leteckého spojenia medzi Teheránom a Parížom vyvolalo ostrú diskusiu medzi odborovými zväzmi zamestnancov a vedením leteckej spoločnosti Air France.

Tá totiž interným obežníkom upozornila letušky, že počas prestávky v Teheráne budú musieť mať zahalené vlasy a oblečené nohavice, čo je v súlade so zákonom, ktorý v Iráne platí od revolúcie v roku 1979.

Ako pre televíziu BFMTV uviedol zástupca zamestnancov Christophe Pillet, časť letušiek sa proti nariadeniu búri. Viacero odborových organizácií preto uplynulý piatok požiadalo vedenie Air France, aby nosenie šatky a nohavíc bolo dobrovoľné, aby „nebolo zasiahnuté právo časti zamestnancov na slobodu vyznania a svedomia“.

Odporúčame:

Video: Centrom Paríža otriasol silný výbuch, ľudí evakuovali

Francúzi protestujú, socialisti chystajú reformu trhu práce

Vedenie Air France však odmieta ustúpiť a zvažuje dokonca sankcie voči tým zamestnankyniam, ktoré sa nariadeniu nepodriadia. Letecká spoločnosť pripomenula, že je zvykom prispôsobiť sa zákonom a zvyklostiam tej-ktorej krajiny.

Vedenie Air France vysvetlilo, že povinnosť mať zahalené vlasy nebude pre letušky platiť počas letu. Pripomenulo, že iránske zákony vzťahujúce sa na oblečenie letušiek rešpektujú všetky letecké spoločnosti, ktoré zabezpečujú lety do a z Iránu. Podobné nariadenie platí pre letušky aj v Saudskej Arábii.

Letecká spoločnosť Air France obnoví letecké spojenie medzi Parížom a Teheránom 17. apríla. Osemročnú prestávku spôsobili sankcie uvalené medzinárodným spoločenstvom na Irán kvôli jeho kontroverznému jadrovému programu. Vlani v júli sa však podarilo dospieť ku kompromisnej dohode, ktorá Iránu výmenou za utlmenie jeho jadrového programu zaručuje zrušenie západných sankcií.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. apríla 2016

Odporúčané články