Cameron tvrdí, že nemá žiadny majetok v daňových rajoch

V rámci kauzy Panama papers mal Cameronov zosnulý otec podľa stanice BBC riadiť schránkový investičný fond so sídlom na Bahamách.Londýn 5. apríla (WebNoviny.sk) – Britský premiér David Cameron tvrdí, že nevlastní žiadny podiel ani akcie v offshorových spoločnostiach. Cameron to vyhlásil v utorok po tom, ako sa meno jeho otca Iana objavilo v dokumentoch panamskej právnickej spoločnosti Mossack Fonseca, ktorá mala spoločnostiam a jednotlivcom pomáhať obchádzať daňové zákony, prípadne legalizovať výnosy z trestnej činnosti prostredníctvom tzv. daňových rajov.

KAUZA PANAMA PAPERS

V rámci kauzy známej ako Panama papers (Panamské dokumenty) mal Cameronov zosnulý otec podľa stanice BBC riadiť schránkový investičný fond so sídlom na Bahamách.

„Nevlastním žiadne podiely. Mám plat premiéra, mám nejaké úspory, z ktorých mám nejaké zisky, a vlastním dom,“ vysvetľoval v utorok premiér Cameron v rámci debaty. „Nevlastním žiadne podiely, žiadne offshorové trusty, ani fondy, ani nič podobného,“ dodal.

Odporúčame:

Padla prvá hlava, pre Panama Papers odstúpil premiér Islandu

V panamských záznamoch je minimálne 115 slovenských klientov

Čína cenzuruje Panama Papers, na internete ich tam nenájdete

Cameronova hovorkyňa v pondelok na otázku Reuters, či môže preukázať, že majetok Cameronovej rodiny nefiguruje v súčasnosti v žiadnej offshorovej spoločnosti, odpovedala, že ide o „rodinnú záležitosť“.

Šéf opozičných labouristov Jeremy Corbyn vyzval v utorok na nezávislé vyšetrenie majetkových pomerov všetkých Britov spájaných s firmami založenými v daňových rajoch, a to vrátane rodiny Davida Camerona. „Domnievam sa, že premiér by nám vo vlastnom záujme mal vysvetliť, čo sa tu deje,“ dodal.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. apríla 2016

Odporúčané články